Koszykówka 3x3: zacięte rywalizacje kobiet i mężczyzn U-18 (zdjęcia)

PGE MKK Siedlce zwyciężył w kategorii open kobiet w zawodach 3x3 Quest w Ostrowi Mazowieckiej. W rywalizacji U-18 mężczyzn triumfował zespół Rosa Street.

3x3_kobiety1_17_07_17

Drugi dzień rywalizacji na turnieju kwalifikacyjnym 3x3 Quest w Ostrowi Mazowieckiej za nami. Plac Wolności po raz kolejny wypełnił się koszykarzami chętnymi do sprawdzenia swoich umiejętności. Tym razem grano w kategoriach kobiet open i mężczyzn U-18.

Najwięcej emocji dostarczył kibicom finał kobiet. Wystąpiła w nim PGE MKK Siedlce złożona z zawodniczek zespołu grającego w Basket Lidze i kadra Polski U-18. Ostatecznie ekipa z Siedlec zwyciężyła po zaciętym boju 14:11.

W kategorii mężczyzn U-18 przez cały dzień niepokonana była drużyna Rosa Street. W finałowym starciu pokonali Puchatki PST 20:9 i przypieczętowali swoją dobrą dyspozycję.

Koszykarze rywalizowali również w konkursie rzutów z dystansu. Konkurencję wygrał Piotr Brzozowski z zespołu Gruby i Przyjaciele.

Za tydzień zawody 3x3 Quest odbędą się w Poznaniu, gdzie zostanie rozegrany finał, po którym zostanie wyłoniona najlepsza drużyna 2017 roku w Polsce.