Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Straż pożarna


Budynek po "małej jedynce" upadł. Trwa rozbiórka obiektu! (aktualizacja, nowe zdjęcia)

Ogień strawił całkowicie budynek przy ulicy Partyzantów w Ostrowi Mazowieckiej. Obiekt po byłej szkole podstawowej pozostanie już tylko w naszej pamięci. Obecnie trwa rozbiórka obiektu i dogaszanie pożaru.

2020/02/pozar-jedynka-ostrow-02-20-007-jpg_5e4fdf53cdd9a

- Konstrukcja budynku nie pozwala nam całkowicie ugasić pożaru. Jesteśmy zmuszeni kompletnie rozebrać budynek. Na miejscu obecnie jest koparka, obiekt jest rozbierany całkowicie do zera. Zaznaczam, że sytuacja jest opanowana i inne obiekty nie są zagrożone - wyjaśnia st. kpt. Rafał Kamiński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej.

Prace strażaków na miejscu zdarzenia potrwają jeszcze blisko trzy godziny. Przez ten czas mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość i są zmuszeni znosić dyskomfort przykrego zapachu i widoku ogromnego zadymienia.

Aktualizacja:
W związku z pożarem, w wyniku którego pali się pustostan przy ul. Partyzantów, tzw. "mała jedynka", zastępca komendanta ostrowskich strażaków bryg. Leszek Falbowski zwraca się z prośbą do mieszkańców bloków, domów jednorodzinnych, zakładów pracy, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie lub na linii rozprzestrzeniania się dymu, aby w miarę możliwości opuścili lokale lub pozamykali okna.

Chodzi o zminimalizowanie ilości toksycznych dymów. Strażacy z jednostek biorących udział w gaszeniu pożaru przez cały czas monitorują strefę wokół palącego się obiektu. W przypadku stwierdzenia zagrożenia mieszkańcy proszeni są o kontakt z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej pod numerem alarmowym 998 lub z Urzędem Miasta pod numerem tel. (29) 679-54-55.

Jak informuje zastępca komendanta akcja gaśnicza potrwa jeszcze blisko trzy godziny. Prosimy o zachowanie rozwagi i zadbanie o swoje bezpieczeństwo.

Zobacz również:
Ponownie ogień pojawił się w budynku po byłej szkole przy ul. Partyzantów. Na miejscu pracuje 40 strażaków! (zdjęcia)


Zobacz zdjęcia: Budynek po "małej jedynce" upadł. Trwa rozbiórka obiektu! (aktualizacja, nowe zdjęcia)

1/14
2/14
3/14
4/14
5/14
6/14
7/14
8/14
9/14
10/14
11/14
12/14