Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


W Gutach-Bujno odnaleziono ludzkie szczątki i niewybuch

Szczątki ludzkie oraz niewybuch odnaleziono w miejscowości Guty-Bujno w gminie Ostrów Mazowiecka.

2021/03/niewybuch-fot-kppostrowmazowiecka-jpg_6059f73815b1f Fot. Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej (mazowiecka.policja.gov.pl/wor)

W sobotę 20 marca dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej otrzymał zgłoszenie od Stowarzyszenia "Wizna 1939" o odnalezieniu w miejscowości Guty-Bujno w gminie Ostrów Mazowiecka ludzkich szczątków oraz niewybuchu.

- Na miejsce pojechali ostrowscy kryminalni oraz policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego. Prokurator obecny na miejscu zadecydował o nie wykonywaniu żadnych czynności procesowych. Odnalezione szczątki zostały przekazane przedstawicielom Stowarzyszenia Wizna 1939 do dalszych badań. Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu do momentu przekazania saperom - informuje mł. asp. Marzena Laczkowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Ostrowska policja apeluje o rozsądek w sytuacji, kiedy znajdziemy niewybuch.

- W przypadku odnalezienia niewybuchu apelujemy o rozsądek i wzywanie na miejsce policjantów. Wydobycie takiego niewybuchu może skończyć się niekontrolowaną eksplozją zagrażającą zdrowiu i życiu - informuje mł. asp. Marzena Laczkowska.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.