Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Śledztwo po reportażu o ubojni z powiatu ostrowskiego. "Zostały naruszone przepisy ochrony zwierząt" (wideo)

Policja oraz Główny Inspektorat Weterynarii zajęli się sprawą znęcania się nad zwierzętami po reportażu "Superwizjera" TVN, w którym ukazano nielegalną ubojnie krów. Reportaż przedstawił pracę firmy z powiatu ostrowskiego.

2019/01/chora-krowa-jpg_5c501472d0546

- Po wyemitowaniu reportażu podjęliśmy niezwłocznie działania wokół podmiotu podejrzanego o nielegalne praktyki. Efektem tego jest komunikat na stronie głównego lekarza weterynarii. Ten komunikat potwierdza wystąpienie kryminalnego czynu jakim jest znęcanie się nad zwierzętami, zostały z całą pewnością naruszone przepisy podstawowe przepisy ochrony zwierząt - powiedział Jacek Kucharski, zastępca Głównego Lekarza Weterynarii.

Śledztwo w sprawie wszczęła także policja.

- Policjanci bardzo skrupulatnie zabezpieczyli materiał dowodowy. Jest on, już na chwilę obecną, bardzo obszerny. Wszystkie zebrane przez nas materiały przekazaliśmy do prokuratury z wnioskiem, aby wszcząć w tym kierunku śledztwo. Można mówić naszym zdaniem o przestępstwie wprowadzenia na rynek żywności, która może być skażona - wyjaśnił Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji.

Zobacz również:
"Coś takiego to idzie na kebaba". Lukratywny przestępczy biznes zabijania chorych krów (drastyczne zdjęcia)

źródło: x-news.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies