Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Sprawdzają, czy mięso padłych krów trafiło do sklepów. Prokuratura wszczęła śledztwo (wideo)

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo w sprawie chorych krów przerabianych na mięso. Wszystko po reportażu dziennikarzy Superwizjera TVN. Program pokazał jak przebiega praca w jednej z firm z powiatu ostrowskiego.

- Prowadzimy śledztwo obejmujące zakresem kilka wątków. Jednym z nich jest sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu szkodliwych substancji dla zdrowia w postaci mięsa pochodzącego z uboju. Kolejnym wątkiem jest prowadzenie działalności nadzorowanej z pominięciem, naruszeniem zasad i wymagań weterynaryjnych. Kolejnym jest również transportowanie zwierząt bez zachowania zasad wymagań weterynaryjnych. Kolejny wątkiem, które również obejmuje śledztwo jest poświadczenie nieprawdy w celu osiągnąć korzystać majątkowej w dokumentacji weterynaryjnej przez lekarza weterynarii - wyjaśniła Edyta Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Zobacz również:
"Coś takiego to idzie na kebaba". Lukratywny przestępczy biznes zabijania chorych krów (drastyczne zdjęcia)
Śledztwo po reportażu o ubojni z powiatu ostrowskiego. "Zostały naruszone przepisy ochrony zwierząt" (wideo)

źródło: x-news.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies