Opublikowano

Rusza kwalifikacja wojskowa w 2019 roku na Mazowszu

W oparciu o Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i Ministra Obrony Narodowej oraz obwieszczenia wojewody mazowieckiego info

W oparciu o Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i Ministra Obrony Narodowej oraz obwieszczenia wojewody mazowieckiego informuje, że od 1 marca do 26 marca br. przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa.

Do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w 2019 roku wzywa się:
1. mężczyzn urodzonych w 2000 r., zamieszkałych na terenie powiatu ostrowskiego,
2. mężczyzn urodzonych w latach 1995-1999, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej,
3. osoby urodzone w latach 1998-1999, które:
- zostały uznane przez powiatową komisję lekarską za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,
- zostały uznane przez powiatową komisję lekarską za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej i złożyły, w trybie art. 28 ust. 4 i 4b ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, wnioski o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej.
4. kobiety urodzone w latach 1995-2000, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2018/2019 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych, albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków, o których mowa w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 28 kwietnia 2017r. w sprawie wskazania grup kobiet poddawanych obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej (Dz.U. poz. 944).
5. osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 24 lata życia, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Osoba stawiająca się do kwalifikacji wojskowej po raz pierwszy przedstawia:
1. dowód osobisty lub inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości,
2. posiadaną dokumentację medyczną - w celu przedstawienia jej powiatowej komisji lekarskiej,
3. aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm, bez nakrycia głowy,
4. dokumenty potwierdzające poziom wykształcenia lub kontynuacji nauki oraz dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje zawodowe (świadectwo ukończenia lub zaświadczenie ze szkoły o kontynuowaniu nauki).

Uwaga! Niestawiennictwo grozi karą grzywny lub przymusowym doprowadzeniem
Osoby wezwane do kwalifikacji wojskowej są obowiązane zgłosić się na wezwanie w miejscu i terminie określonym w wezwaniu. W razie niemożności osobistego stawienia się w wyznaczonym terminie powinny niezwłocznie skontaktować się z powiatową komisja lekarską w celu uzgodnienia innego terminu stawiennictwa.

W razie niestawienia się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny, nakłada się na osobę podlegającą kwalifikacji wojskowej grzywnę lub zarządza przymusowe doprowadzenie przez policję do kwalifikacji wojskowej w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

Powiatowa Komisja Lekarska, będzie pracowała od 1 marca do 26 marca 2019 r. (za wyjątkiem sobót i niedziel), w Bursie Szkolnej przy ul. Rubinkowskiego 15.

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz