Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Mięso z ubojni w powiecie ostrowskim jest bezpieczne

Mięso z nielegalnego uboju pochodzące z rzeźni znajdującej się w powiecie ostrowskim jest bezpieczne dla zdrowia i życia ludzi. Taką informację zamieszczono na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

2019/02/wolowina-mieso-jpg_5c580cece7df3

Mięso - jak czytamy na stronie resortu - zostało zabezpieczone i przebadane, nie stwierdzono zagrożeń biologicznych. Mięso i jego przetwory mogą być spożywane. Jednak są wycofywane z obrotu, gdyż pochodzą z uboju, który był prowadzony niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

- Był to proceder nielegalny, prowadzony w nocy, w momencie, kiedy nie było nadzoru weterynaryjnego - podkreślił Paweł Niemczuk, główny lekarz weterynarii. - Zostały już wdrożone dalsze działania służb weterynaryjnych o charakterze prewencyjnym, które polegają na wzmożonych, niezapowiadanych kontrolach wszystkich rzeźni na terenie Polski.

Główny lekarz weterynarii dodał, że również ze względu na brak przestrzegania dobrostanu zwierząt prowadzona działalność była niezgodna z prawem. Zarówno zakład ubojowy jak i właściciele gospodarstw, którzy sprzedawali chore zwierzęta, poniosą odpowiedzialność karną. Policja prowadzi postępowanie wyjaśniające. Prokuratura będzie stawiała zarzuty w tej sprawie.

- Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi bieżący monitoring, zwiększyliśmy nadzór nad tym co się dzieje w detalu. Nie mamy w tej chwili żadnego stanu zagrożenia. Bardzo precyzyjnie badamy mikrobiologicznie to, co się w tej chwili znajduje w handlu. Jesteśmy bezpiecznym krajem - powiedział Jarosław Pinkas, główny inspektor sanitarny.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazało też informację, że zakład ubojowy w okolicy Ostrowi Mazowieckiej został zamknięty, cofnięto mu uprawnienia, a zabezpieczone mięso będzie zutylizowane. Mięso, które trafiło na rynek zostało zlokalizowane i jest wycofywane z obrotu, ale jak podkreślili eksperci nie stanowi ono zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi.

Zobacz również:
"Coś takiego to idzie na kebaba". Lukratywny przestępczy biznes zabijania chorych krów (drastyczne zdjęcia)
Śledztwo po reportażu o ubojni z powiatu ostrowskiego. "Zostały naruszone przepisy ochrony zwierząt" (wideo)
Sprawdzają, czy mięso padłych krów trafiło do sklepów. Prokuratura wszczęła śledztwo (wideo)
Mięso chorych krów jest wycofywane z rynku (wideo)


Karolina Grodzka
Zuzanna pozwalam ci jeść mięso gdyż nie zagraża twojemu zdrowiu ani życiu 🙌👏

Lucjan Kozłowski
A kto degustował jeśli łaska, minister? Zakłamane pisowskie dranie dwa tygodnie karmili ludzi padliną nic nie robiąc z obawy że ujawnienie tego łajdactwa przyniesie straty wizerunkowe całej ich sekcie.

Anna Maria Tymińska
Dwa tygodnie hehe bo to żeby tylko 2 tygodnie ludzie jedzą to od dawna

Adek Piórkowski
I przez takich kutasiarzy polski rolnik znowu w dupe..

Daniel Rawa
Tyle czasu jedli.. nagle każdemu przeszkadza i każdy umiera.. Miejsca już w szpitalach brakuje i na cmentarzu od tego mięsa 😂😂😂

Daniel Rawa
Ja te mięso to kupowałem od Nowoczesnej i PO 😒

Anna Maria Tymińska
Adrian rolnik rolnikiem ale jak ludzi faszeruja świństwem ale człowiek jak świnka wszystko zje ;)

Zbigniew Banaszek
Przypuszczam że to była prowokacja TVN jest stacja amerykańską której zadaniem jest likwidacja ostatnich polskich firm za kilka miesięcy wejda potężne koncerny amerykańskie z wołowiną

Beata Godlewska
Mięso z NIELEGALNEGO Uboju czyli nie badane jest bezpieczne 😀😀😀😀😀. Co za redaktorzyna napisał ten artykuł.

Anna Brzostek
Śmiechu warte, padline sprzedają a teraz się wybielaja.

Mariusz Sadłowski
Ciekawe ile łapówki dał

Lucjan Kozłowski
Daniel Rawa I popijałeś winami Tuska, Żałosne!

Aneta Łojek
Zbigniew Banaszek prowokacja? Bardzo dobrze,że tropią takie sytuacje ...mamy wpierdzielac sól drogową i padlinę ? No tak, po co mamy się dowiadywać co jemy ? Jak będę chciała wcinać padłe mięso lub np sól drogową to sobie kupie ze świadomością że to to a nie wciskać ludziom że kupują coś czym faktycznie nie jest ( człowiek kupując w sklepie wołowinę jest przekonany ,że owe mięsko jest przebadane i zdrowe ) a tu niespodzianka ...Druga sprawa traktowanie zwierząt co tam się wyprawia to trzeba nie mieć sumienia ,serca i mózgu .Ubój zwierząt nie ma nic wspólnego z humanitarnym ubojem jak to powinno być . Tylko kasa się liczy ilość nie jakość masakra .Wstyd ,zresztą człowiek najgorszą bestią na planecie .

Ewa Bejma
Aneta Łojek Bardzo mądry komentarz to jest brak słów co dla kasy wyrabiaja 👏👏👏👏👏

Dariusz Przastek
sęk w tym, że to proceder na skalę krajową. a najlepsze jest to że nie dość, że z ubojni wychodzi taka padlina, to często gęsto w sklepach mięsnych "zleżałe" mięso po terminie spożycia, które zaczyna się psuć jest myte i wystawiane ponowie jako świeże... przynosisz do domu poleży jeden dzień dwa i robi się obślizgłe bo zachodzi już pleśnią. ale wiadomo nic nie może się zmarnować...

Aleksandra Zgoda
Dariusz Przastek niestety z tym mięsem to prawda. Czasem podchodzisz do lady w mięsnym i czuć zapach. Widziałam też pięknie zielony ser pokrojony i po pakowany...

Adek Piórkowski
Dariusz Przastek to prawda. Aczkolwiek tutaj trochę inne rzeczy biura górę. Polska w bardzo małym stopniu spożywa wołowina, głównie z powodu że cena jest zabójcza. Nasza wołowina jest ceniona na świecie, to jak już jest coś, z czego slyniemy na świecie i z czego zarabia państwo, rolnik itd. To musi się zawsze trafić duren, który wszystko spierdoli na arenie światowej. I teraz prócz dobrej wołowiny, mamy miano najlepszych oszustów.

Joanna Sakowska
Jesli Tobie to nie przeszkadza to smacznego, jedz nadal 👌

Dorota Kowalczyk
ŻAŁOSNE

Mira Wachowska
Jak im zwrócą tą padline,to mogą wziąść do stołówki sejmowej i rządowej i wtedy wszyscy uwierzą,że nie badane,a zdrowe.Ha,ha.Dalej mają ludzi za idiotów.

Dariusz Przastek
niestety w tej branży durni nie brakuje. chodzi też o skalę, to nie jest jedna dostawa, tylko tony mięsa z padłych chorych krów, często po antybiotykach, bez jakichkolwiek badań. wiesz tu chodzi o zdrowie i życie ludzi, to już nie są żarty. przemysł mięsny w Polsce jest sam sobie winny zaistniałej sytuacji. i sami mogą sobie pluć w brodę a uczciwych w tej branży co tego nie robili to ze świecą szukać raczej i to jest przykre. poza tym ręce opadają jak są traktowane niehumanitarnie te zwierzęta, aż się no najgorsze słowa cisną na usta.

Sławomir Kalata
A co mieli napisać. Że krowy pozdychały na starość a wy ludzie się nie martwcie bo w świniach jest więcej chorób i żyjecie. Dobrze że ja nie jadam wołowiny

Mira Wachowska
Panie Zbigniewie tak wygląda piękna przyjaźń z Ameryką?

Beata Katarzyna Gutowska
Człowieku to po jakimś czasie wychodzą choroby jak nie jesteś w temacie to się nie wypowiadaj. Smacznego i zamów sobie miejscówkę bo później rodzina może mieć problem🤔

Krystyna Maj
Nic nie stoi na przeszkodzie aby pan robił zakupy u PO , po co latać za żarciem z PiS , a swoją drogo to wszelkie draństwo trzeba likwidować i nagłaśniać .

Daniel Rawa
W między czasie rzuciłem kilka razy kamieniem w dinozaura 😂🤔🤠

Daniel Rawa
Za czasów drugiej wojny światowej to ludzie same smakołyki jedli 🤔

Agata Zaw
Masakra 😡

Agata Drozd
Ostatnio nawet napisałam ze coś mi te krowy śmierdzą i znowu tvn przypadek?

Agata Drozd
Daniel Rawa mam nadzieję że jak zdechł to go nie jadłeś ,ani bron panie nie ten tego 😁

Agata Drozd
Pracowałam w zakładzie mięsnym na zachodzie i uwierzcie zadna rewelacja niemamy pewnosci co jemy ,mięso było różne i sytuacje różne nie chcę opowiadac ale napewno tv by miała o czym pisać ,ale nie na zachodzie nikt przeciw swojemu krajowi nie wystąpi czy to znaczy że takie rzeczy się nie dzieją ,dzieją sie i uwierzcie jeszcze gorsze ,nikt niema pewnosci co je chyba że sam wychoduje ,ubije i zrobi wyroby ,a że jest nagonka zachodnich mediów na Polskę (bo tvn tj . tylko polskojęzyczna stacja i tylko tyle z Polska ma wspólnego ) to już inna sprawa.

Ewelina Bachanek
Wychodzi na to że PADLINA to źródło witamin .........

Beata Godlewska
Zbigniew Banaszek Gdyby nie ta prowokacja to po dziś dzień byśmy padline jedli.

Dariusz Mackiewicz
Polecam film korporacyjna żywność

Dorota Krasińska
Dokładnie 😒sprzedają nam badziewie a kolejki do gastrologa na październik 2020😫po co inny koniec świata. Ludzi wytrują żywnością. Ja to już się boję jeść 😰

Lucjan Kozłowski
Agata Drozd Kto wie jest jedna partia co na wywlekaniu ludzi z grobów robi interesy, ich na pewno padlina zwierzęca nie brzydzi.

Anna Napohybel
Dinozaury jadly padline i jakos zyly. ☺

Ireneusz Neumann
Aneta Łojek Najpierw musi szanowna Pani poszukać definicji ,,PROWOKACJA", a potem odnieść się krótko lecz na temat owej prowokacji ;)

Katarzyna Tennigkeit
Daniel Rawa za czasòw wojny ... chyba nie chcesz tym powiedziec ze jedli zdrowo i Szczesliwe ... my nie zyjemy Podczas wojny i nie Musimy tego dziadostwa jesc ... tylko zwierzat zal !

Dorota Strak
Zbigniew Banaszek telewizja TVN jest własnością po trochu rosyjska i niemiecką a jak nasze z bankrutują to ich wprowadza a to też nie będzie dobre a jeszcze gorsze i też będą produkować byle co

Sebastian Brzostek
Tvn to ku....... szuje. Zrobią tak film z tej ubojni że połączą kilka ubojni i pier.... że wszystko w kalinowie

Agnieszka Brzozowska
Dorota Krasińska trochę potrują żywnością, trochę szczepionkami, trochę lekami które co chwila wycofują, resztę załatwią kobiety które nie potrafią zawalczyć o życie dziecka poczętego tylko idą najgorszą z możliwych dróg. Taki to koniec świata.

Małgorzata Jaroszewska
Anna Napohybel i można było kamieniem zabić😂

Dariusz Siutkowski
No prosze jakie słowo ubojnia, kiedyś to była poprostu rzeźnia i dalej jest, tyllo tylko teraz jest jakoś milej...

Aneta Łojek
Ireneusz Neumann bez komentarza .Bardzo dobrze znam znaczenie słowa Prowokacja (tu chodzi przedmówcy do którego się odniosłam o prowokację "amerykańską") a ja w d...mam czy to stacja amerykańska ,niemiecka ,polska ważne ,że ujawniają te przekręty i uświadamiają ludzi .Trochę kontroli nad jakością żywności itp nikomu nie zaszkodzi !

Agata Drozd
Beata Godlewska cały czas ją jesz .

Sławomir Kalata
Tak jeszcze według mnie to powinni wziąć za dupy wszystkich tych pazernych rolników co zamiast zakopać zdechłe ścierwo na polu to jeszcze je oddali do ubojni na mięsko za parę groszy. Jak taki człowiek się czuje ze świadomością że naraził może nawet setki ludzi na zarażenie jakimś cholerstwem od padlucha. No ale cóż pieniążki w kieszoneczce i myk w niedzielę do Kościółka a to że ktoś żre padniętą i Bóg jeden wie na co chorującą krowę to już nie jego problem. I teraz lament że TVN chce zniszczyć Polskie rolnictwo. Jak tak będą robić to nie trzeba TVN-u sami się zniszczą bo nikt nic od nich nie będzie chciał kupić.

Ilona Boruc
No to smacznego, ale ja na pewno nie chciałabym podać rodzinie takiego dziadostwa.

Ireneusz Neumann
Aneta Łojek Mam Niemców za oknem domu, więc gdyby UE interesowała nasza jakość, to byłaby ona jednakowa w niemieckich sieciach np. Lidla 😀

Anna Moczarska
Zbigniew Banaszek tak mozna sobie tlumaczyc pokazali prawde

Anna Moczarska
Sebastian Brzostek nie powiedzieli ze w kalinowie wprost to po 1 - a powinni a po 2 jezeli mowili o innych to tez mowili ze teraz mowia o innej ubojni i wielokrotnie podkreslali ze to nie tylko w tej ubojni takie rzeczy sie robi

Anna Moczarska
Aneta Łojek 👏

Anna Moczarska
Daniel Rawa no tak bo solą zakonserwowali i było dobre i nie jedli padłych zwierząt

Agata Drozd
Po drugie to jak słyszałam jak to było kiedyś w rzeźniach i co tam sie działo i jakie zwierzeta szly na przerób i my żyjemy to te rewelacje to jest pikuś.

Adrian Hałas
Lucjan Kozłowski Takie trola pełnego nienawiści jak pan ciężko szukać.

Lucjan Kozłowski
Adrian Hałas Wywlekanie nieboszczyków z grobów wbrew woli rodzin to przejaw najwyższej, najszlachetniejszej miłości pisowskiej sekty.

Anna Maria Tymińska
Niedługo człowiek będzie żył powietrzem bo strach zjec co kolwiek A potem ludzie się dziwią że chorują że antybiotyk nie pomaga i nie bedzie ciekawa jest czy wlasciciel masarni karmił swoja rodzine tym czy sam sie tym żywił bo za takie cos bym mu podstawila pod nos i musiał by wszystko zjeść dławił by sie a jadł .

Robert Pawlak
Moze ministersto zamowi sobie te mięsko

Gosia Wasiak
a wy myslicie że co jecie ????? seme łakpcie ???? hahaha 😂😁😃😄

Urszula Glebocka
Moim zdaniem winne są obie strony Rolnik po kilkuletnim chowie chciał odzyskać choć parę złotych a rzeznik chciał ubić interes i kupić za parę złotych A my jemy chemię i różne paskudz twa nie tylko w mięsie Kupując w sklepach nigdy nie wiemy co kupujemy 😡nawet lekarze mówią że dziś nie można stu % stwierdzić co nam szkodzi

Mariola Dreas
Jak juz po fakcie to dementuja ze zdrowe...jasne juz w ta uwierzę! Zawsze tak jest zeby trochę ucichlo i po spawie!

Adrian Zakrzewski
Zrobcie akcje "Wychoduj sam" bedziecie jedli to co widzicie i bedzie smaczne :D

Adrian Zakrzewski
Daniel Rawa ta nie mieli pojecia do tej pory co jedza ale ktos im powiedział i teraz nie beda nic jedli w sumie to dobrze bo pewnie połowa stad ma nadwage od tego mięska :D

Piotr Radłowski
Gdyby nie pazerność tych niby handlarzy nie byłoby problemu,czy w tym kraju nie można czegoś zrobić uczciwie?!!!! Nie bo nikt cię nie wyroluje jak nie Polak.Zawsze się trafi menda!!!.Więc nie dorabiajcie do tego polityki do jasnej cholery... .TVN stacja amerykańska i co jeszcze a Solorz zaprzedany PIS-OWI a TVP jak napieprza aż człowieka mdli a Polak Polakowi wrogiem,ludzie opamiętajcie się i nie dajcie się wkręcać politykom to banda debili jak ci pseudo hodowcy i rzeźnicy.

Daniel Rawa
Ostatnio jak PO i Nowoczesna zrobiła pogrzeb to nawet Eskimosi się dowiedzieli o nim ;) podobno też na księżycu była minuta ciszy 🙂

Rafał Waszkiewicz
Natalia Brzostek

Agata Drozd
Państwo Teoretyczne cała i nie tylko w Polsce bo to się dzieje w całej Europie jak się brac to za wszystkich ,czemu jak w Niemczech była taka sama sytuacja nie było o tym tak głosno ,tylko polskie afery się rozdmuchuje .

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies