Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


Historia, która przetrwała: Natalia Lenda opowiedziała o 1943 roku w powiecie ostrowskim (zdjęcia)

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się spotkanie z cyklu "Ścieżki historii i tradycji" prowadzone przez Natalię Lendę. Prowadząca skupiła się na wydarzeniach z 1943 roku, jakie miały miejsce w powiecie ostrowskim.  W czasie spotkania uczestnicy mogli zadać wiele pytań i podzielić się swoimi przemyśleniami.

2023/04/natalia-lenda-opowiedziala-o-1943-roku-fot-ostrowmaz24-jpg_643941d1f22ab

W czwartek 13 kwietnia o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się spotkanie z cyklu "Ścieżki historii i tradycji". Tym razem gościem biblioteki była Natalia Lenda, studentka historii i autorka kilku publikacji naukowych, która z pasją opowiadała o historii powiatu ostrowskiego w Generalnym Gubernatorstwie podczas II wojny światowej. Natalia Lenda przedstawiła wydarzenia z tamtych czasów, o których rzadko się mówi. W ramach wydarzenia uczestnicy mieli okazję poznać wiele ciekawych faktów na temat historii powiatu ostrowskiego podczas II wojny światowej, w tym o zabójstwie starosty ostrowskiego i obławie na pociąg.

Prowadząca skupiła się na wydarzeniach z 1943 roku, szczególnie na tym, co działo się na terenie powiatu ostrowskiego. Dzięki jej opowieściom uczestnicy mogli lepiej zrozumieć, jak ciężko i dramatycznie wyglądała tamta rzeczywistość. Natalia Lenda przedstawiła także fakty, które pozwoliły zrozumieć, jak wojna wpłynęła na życie ludzi mieszkających na terenie powiatu ostrowskiego. W czasie spotkania uczestnicy mieli okazję zadać wiele pytań i dzielić się swoimi przemyśleniami i wspomnieniami swoich przodków. Było to dla wielu z nich niezwykle pouczające doświadczenie.

Spotkanie z cyklu "Ścieżki historii i tradycji" było doskonałą okazją, aby bliżej poznać historię regionu, w którym żyjemy. Dzięki temu wydarzeniu uczestnicy mogli poznać wiele ciekawych faktów i wzbogacić swoją wiedzę na temat tamtych czasów. 

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Historia, która przetrwała: Natalia Lenda opowiedziała o 1943 roku w powiecie ostrowskim (zdjęcia)

1/41
2/41
3/41
4/41
5/41
6/41
7/41
8/41
9/41
10/41
11/41
12/41

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.