Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Problemy z nową szkołą. Część budynku została zalana

Burmistrz Hubert Betlejewski powołał zespół do spraw oddania nowego budynku szkoły podstawowej przy ul. Partyzantów.

2024/05/druga-sesja-rady-miasta-fot-ostrowmaz24-05-jpg_665463dfe8443

- Mogą być problemy z rozpoczęciem od września oddania tej inwestycji i żeby było jasne, tu nikt generalnie nie zawinił. Pojawiły się pewne problemy na odcinku wykonawczym. Nie przez to, że wykonawca zaniedbał swoje prace, tylko przez pojawienie się nowych okoliczności, nowych inwestycji, które były zlecone przez strażaków plus odwodnień - powiedział na ostatniej sesji rady miasta burmistrz Hubert Betlejewski.

Jak się okazało część budynku została zalana.

- Jest z problem z odwodnieniem. Zalało salę nowej szkoły. Może być problem z otwarciem nowej szkoły w terminie wrześniowym. Co za tym, pociągnie takie domino. Może być problem z przedszkolami, ze szkołą muzyczną. Reagujemy i rozmawialiśmy na ten temat, żeby zabezpieczyć mieszkańców i dzieci mieszkańców, po to żeby do tych przedszkoli miały, gdzie trafić. Poszły już nabory. To samo jest z uczniami, więc wszystko robimy, żeby ten budynek oddać jak najwcześniej, ale informuję was, że będą opóźnienia - dodał burmistrz miasta.

Szkoła zaplanowana jest na 12 oddziałów dla ok. 300 uczniów klas I-III, a przedszkole na 10 oddziałów dla ok. 250 dzieci. Część przedszkolna i szkolna połączone będą łącznikiem. W skład zespołu wchodzą m.in. sale tematyczne, pomieszczenia biurowe dyrekcji i administracji, kuchnia wraz z zapleczem, szatnie i sanitariaty. Wielofunkcyjna sala gimnastyczna przewidziana na ok. 200 osób posiadać będzie pełnowymiarowe boisko do koszykówki i siatkówki.

Wasze opinie

Ost   13:01, 27.05.2024

Hala sportowa tez postawiona na tym terenie i o dziwo tez jest zalewana. Przypadek nie sądzę podobno każdy wie ze to teren podmokly

Stomek   22:14, 28.05.2024

Nie rozumiem jednej rzeczy czy przy takiej inwestycji zostały zrobione odwierty geologiczne by sprawdzić teren pod względem gruntu i wody. Robiąc takie przedsięwzięcie to chyba podstawa????

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.