Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Taniec


"Wirujący Krąg" po raz szesnasty (zdjęcia, wideo)

Po raz szesnasty tradycyjnie już 11 listopada Miejski Dom Kultury zaprosił zespoły taneczne z całej Polski do udziału w festiwalu tańca "Wirujący Krąg". Festiwal odbył się dla uczczenia Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości.

13112016wirujacy_krag1_13_11_16

Podczas tegorocznego festiwalu Ostrów Mazowiecka gościła młodych tancerzy z wielu miast, w tym Warszawy, Łomży, Ciechanowa, Wyszkowa i Białegostoku. Nasze miasto reprezentowały grupy z MDK.

Festiwal odbywa się w trzech kategoriach - mini formacje, formacje oraz inne formy tańca.

Uczestnicy zaprezentowali układy jazz, modern oraz hip hop. Laureaci poszczególnych kategorii otrzymali nagrody, puchary i pamiątkowe dyplomy.

W komisji tegorocznego festiwalu zasiedli: Marta "Mandaryna" Wiśniewska - tancerka, choreograf, piosenkarka i aktorka, właścicielka sieci szkół tańca Mandaryna Dance Studio; Marek Kisiel - tancerz, choreograf oraz instruktor tańca w Studio Tańca i Fitness B.K. Step w Łomży; tradycyjnie już Bernadetta "Bierka" Bakuńska - założycielka Akademii Tańca Szał - pierwszej tego typu szkoły w Białymstoku. Choreograf wyborów Miss Polonia i pokazów mody. Reżyser i choreograf spektakli tanecznych oraz Robert Śliżewski - tancerz, pedagog, choreograf, w 2008 roku laureat Pierwszego Konkursu Choreograficznego im. Bronisławy Niżyńskiej organizowanego przez Teatr Wielki - Operę Narodową. Były tancerz Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Kierownik artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Choreograf mistrzów Polski i Świata jazz i modern. Obecnie kierownik i choreograf Studia Tańca Dance Zone Suwałki i Zawodowej Grupy Dance Zone Warszawa. Niemal od początku istnienia festiwalu "Wirujący Krąg" stały członek jego jury.

Członkowie komisji oceniali m.in. dobór repertuaru tanecznego i muzycznego, opracowanie choreograficzne, technikę wykonania, charakter tańca i ogólny wyraz artystyczny. Najlepsze, wg jury, zespoły otrzymały nagrody ufundowane przez sponsorów festiwalu oraz zaprezentowały przed publicznością wyróżnione choreografie na koncercie galowym.

Festiwal tańca "Wirujący Krąg" był elementem miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Zobacz zdjęcia:
"Wirujący Krąg" po raz szesnasty (11.11.2016)

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Zobacz zdjęcia: "Wirujący Krąg" po raz szesnasty (zdjęcia, wideo)

1/69
2/69
3/69
4/69
5/69
6/69
7/69
8/69
9/69
10/69
11/69
12/69

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.