Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Straż pożarna


Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Dwie osoby trafiły do szpitala

W Ostrowi Mazowieckiej w jednym z budynków jednorodzinnych doszło do wybuchu gazu. Poparzeniu uległy dwie osoby, które zostały przetransportowane do szpitala.

2022/06/wybuch-gazu-w-domu-jednorodzinnym-dwie-osoby-trafily-do-szpitala-osp-komorowo-jpg_62a089715ccf6 Fot. OSP KSRG Komorowo / Facebook

W środę 8 czerwca po godz. 5.00 do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej wpłynęła informacja o wybuchu gazu w budynku jednorodzinnym na ul. Szkoły Podchorążych Piechoty w Ostrowi Mazowieckiej. Na skutek wybuchu poparzeniu uległy dwie osoby. 75-letni mężczyzna do szpitala został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, natomiast 74-letnią kobietę przewieziono karetką pogotowia.

- Kiedy straż pożarna przybyła na miejsce, osoby te znajdowały się już poza budynkiem. Opuściły obiekt z pomocą osób postronnych. W związku z tym, że obie osoby uległy poparzeniu to pierwsze działania straży polegały na udzieleniu tym osobom pierwszej pomocy - mówił st. kpt. mgr inż. Rafał Kamiński, Rzecznik Prasowy KP PSP w Ostrowi Mazowieckiej.

Osoby poszkodowane zostały przekazane Zespołowi Ratownictwa Medycznego, jednak przybyły na miejsce lekarz stwierdził, że konieczne jest wezwanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy również zabezpieczali lądowanie tego śmigłowca. Ponadto podejmowane były działania gaśnicze wewnątrz budynku - dogaszanie zarzewi ognia powstałych na skutek wybuchu.

W działaniach uczestniczyło pięć zastępów straży pożarnej, a udział w akcji wzięło 18 strażaków.

- Policjanci wstępnie ustalili, że prawdopodobnie w wyniku nieszczelności kuchenki gazowej podłączonej do butli gazowej doszło do wybuchu nagromadzonego w budynku gazu [...] Obecnie ostrowscy policjanci z wydziału kryminalnego ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia -informuje mł. asp. Marzena Laczkowska, Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.