Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Pozostałe

Ostrowska sztangistka najlepsza w Terespolu

Reprezentantka UOLKA Ostrów Mazowiecka zapisała na swoim koncie sukces w międzynarodowym turnieju podnoszenia ciężarów im. Stefana Polaczuka w Terespolu.

dorota_jastrzebska_19_12_16

(Fot. Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu)

W zawodach wzięło udział dziesięć zespołów z Polski i Białorusi. Turniej został rozegrany w klasyfikacji drużynowej w podrzucie.

Najlepszą drużyną okazał się zespół z Brześcia, który zdobył 804,25 punktów. Drugie miejsce na podium zajął Znicz Biłgoraj (769,95 pkt), a najniższy stopień podium przypadł gospodarzom MULKS Zirve Terespol (767,7 pkt). Zespół z Ostrowi Mazowieckiej ostatecznie uplasował się na ósmym miejscu, z 460,5 pkt.

Jednak to reprezentantka ostrowskiego zespołu Dorota Jastrzębska uzyskała najlepszy wynik w podrzucie. Przy wadze 67,80 kg podniosła 90 kg i uzyskała 114,1 punktów. Najlepszym sztangistą został Pavel Dzmitryiev (Sdiuszor Brześć), który podrzucił 141 kg, ważąc zaledwie 78,60 kg, co dało mu imponujący wynik końcowy 175,5 pkt.