Opublikowano

"NURD": kolejna akcja ostrowskich policjantów

Jutro od rana policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej będą prowadzić działania pn. "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogoweg

Jutro od rana policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej będą prowadzić działania pn. "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Akcja ukierunkowana jest na poprawę bezpieczeństwa zwłaszcza wśród pieszych i rowerzystów.

Działania zostaną przeprowadzone w godzinach 6.00-22.00.

"Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego", tj. piesi, rowerzyści, motorowerzyści i motocykliści, co jakiś czas uczestniczą w zdarzeniach drogowych, do których dochodzi na terenie Ostrowi Mazowieckiej i powiatu ostrowskiego. Zazwyczaj są one dla nich tragiczne w skutkach, bo w zderzeniu z samochodem, osoby te doznają poważnych obrażeń ciała, a nawet dochodzi do zgonów.

- Znaczną część ofiar zdarzeń drogowych stanowią osoby piesze oraz rowerzyści. Najczęstsze przyczyny zdarzeń powodowanych przez pieszych to wejście na jezdnię pod jadący pojazd, nieostrożne wejście na jezdnię zza pojazdu-przeszkody, przebieganie przez jezdnię oraz poruszanie się nieoświetloną jezdnią po zmroku bez elementów odblaskowych. Wśród rowerzystów największym błędem który kończy się wypadkiem jest wieczorna jazda rowerem bez oświetlenia - wyjaśnia st. sierż. Marzena Laczkowska, rzecznik prasowy ostrowskiej policji.

Działania "NURD", które w poniedziałek 27 listopada przeprowadzą ostrowscy policjanci mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom oraz przestrzeganie przez nich przepisów ruchu drogowego.

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz