Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Worek medali ostrowskich karateków w Siedlcach (zdjęcia)

Ostrowscy karatecy wzięli udział w zawodach, które odbyły się w Siedlcach - Mazowiecka Liga Karate i Turniej Pierwszego Kroku. Wydarzenia rozgrywane były równolegle i w obu wystartowali najmłodsi podopieczni sensei Radosława Grabowskiego.

karate_siedlce1_28_02_18

(Fot. Ostrowski Klub Karate Kyokushin)

Pięciu ostrowskich zawodników wzięło udział w Mazowieckiej Lidze Karate i każdy z nich wrócił z pucharem. Tomasz Parafiński zajął drugie miejsce, a pozostali zawodnicy wywalczyli trzecie lokaty.

Z kolei w Turnieju Pierwszego Kroku na najwyższym stopniu podium stanęli Mikołaj Marcjaniak i Karol Krejckant, srebro wywalczyli Amelia Chylińska i Filip Dymkowski, a na brąz trafił do Kamila Żółkowskiego.

W MLK wystartowało 123 zawodników z 14 klubów, natomiast w TPK udział wzięło 80 najmłodszych karateków z Siedlec, Mińska Mazowieckiego, Warszawy i Ostrowi Mazowieckiej.

Opiekunami zawodników byli sensei Radosław Grabowski i Tomasz Marcjaniak.

Zawody odbyły się w niedzielę 18 lutego w Siedlcach.