Opublikowano

Ruszyła akcja "Stroisz 2019". Policjanci kontrolowali sprzedawców choinek

Ostrowscy policjanci rozpoczęli działania pn. "Stroisz 2019", które skierowane są na zwalczanie nielegalnego procederu wycinania świerków z l
Fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Ostrowscy policjanci rozpoczęli działania pn. "Stroisz 2019", które skierowane są na zwalczanie nielegalnego procederu wycinania świerków z lasu oraz ich sprzedaży.

- W poniedziałek (16 grudnia - przyp. red.) od rana ostrowscy dzielnicowi kontrolowali na miejskim targowisku stoiska oferujące sprzedaż świerków na święta Bożego Narodzenia. Policjanci podczas kontroli sprawdzali, czy oferowane przez sprzedawców drzewka pochodzą z legalnego źródła tj. szkółek, a nie z pobliskich lasów. Podczas działań policjanci nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości - wyjaśniła sierż. szt. Marzena Laczkowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Akcja "Stroisz 2019" będzie kontynuowana na terenie całego powiatu ostrowskiego.

Policjanci przypominają, że kradzież drzewa z lasu zagrożona jest karą aresztu od 5 do 30 dni, ograniczeniem wolności na miesiąc lub grzywną do 5 tys. zł.

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz