Podobnie jak podczas poprzednich sesji interpelacjom i zapytaniom radnych nie było końca. Trwały one ponad 40 minut. Przedstawimy jakie interpelacje i zapytania wnieśli podczas minionej sesji radni.

W kolejnym artykule zaprezentujemy także wyniki głosowania i uchwały podjęte podczas sesji.
Jako pierwszy wypowiedział się radny Dylewski, który już na wstępie wyraził swoją opinię dotyczącą zachowania przewodniczącej rady miasta. Zarzucił on Hannie Sasinowskiej aroganckie z traktowanie radnych oraz nadużywanie swoich kompetencji.
Następnie, zadał kilka pytań burmistrzowi poruszając kwestie:
- środków unijnych na pozyskiwanie energii słonecznej, przekształceń działek spółdzielni Nasz Dom i innych wniosków, które jak twierdzi "od pół roku leżą w szufladzie burmistrza"
- likwidacji wysypiska śmieci.
- ronda Różańska, a konkretnie co jest powodem nie dokończenia rozliczenia się z wykonawcą
Na koniec radny wspomniał, że jeżeli burmistrz chce rozpocząć prace przy nowym budżecie to musi odpowiedzieć na początku na pytanie o strukturę zatrudnienia w urzędzie miasta z podaniem ilości zatrudnionych i średniej płacy naczelników wydziałów oraz pracowników.
Beata Herman zapytała jakie są plany miasta wobec placu po rozebranym budynku socjalnym przy ul. 3 Maja.
Radny Laska prosił o zajęcie się sprawą zaśmieconego lasu między ulicami Prusa a Mieszka, gdzie znajduje się wysypisko śmieci. Poruszył także ponownie kwestię dotyczącą terenu znajdującego się za urzędem skarbowym, gdzie od dawna parkują samochody. Radny zaznaczył, że doły półmetrowe wystarczyłoby wyrównać i teren byłby zagospodarowany i gotowy do użytku mieszkańców. Przychylił się też do słów Dylewskiego, na temat zwoływania sesji w trybie nadzwyczajnym. - Nie wyobrażam sobie, żebyśmy mogli w ten sposób pracować - zaznaczył.
O sprawozdanie z działalności przewodniczącej rady miasta upomniał się radny Laska. Zarzucił Hannie Sasinowskiej ignorowanie radnych.
- Chciałbym wyrazić niezadowolenie z relacji z obrad w mediach - powiedział radny. - Uważam, że przekaz ten jest zmanipulowany. Nie umieszcza się szerokiej relacji, ani całościowego nagrania, tylko wyrywkowe, wyrwane z kontekstu fragmenty, pasujące burmistrzowi i przewodniczącej wątki. Przykładem jest moment, gdy podczas poprzedniej sesji kamera nie pokazała faktu, kiedy burmistrz mnie uderzył, tylko moment, gdy radny Wilczyński usiłuje nie dopuścić do większej bijatyki. W ten sposób relacjonować przekazu nie można. Telewizyjne sprawozdania z sesji są czystą manipulacją - dodał radny.
Radna Bartkiewicz poprosiła burmistrza, o zastanowienie się nad zwiększeniem podwyżki dla urzędników. W projekcie jest 4%, radna uważa, że pracownikom należy się więcej.
Podczas sesji dwa pytania zadał także Eugeniusz Gałązka: dotyczyły one tzw: "Białego Orlika" (lodowisko) oraz wysypiska śmieci.
Na tym zakończono punkt interpelacji i zapytań. O tym co działo się dalej poinformujemy w kolejnych artykułach.
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz
Twoja opinia pomaga być na bieżąco
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.