Poznaliśmy najczęściej nadawane imiona dzieciom urodzonym w pierwszej połowie tego roku. Właściwie to ciężko tutaj szukać zaskoczenia, od paru lat rodzice w zdecydowanej większości używają imion z całkiem wąskiego zbioru. Można powiedzieć, że kilka imion powróciło jak boomerang po kilkudziesięciu latach. Jeszcze kilkanaście lat temu chyba nikt nie spodziewałby się takiego "wysypu" Janów i Zofii.
Najczęściej nadane imiona dziewczynkom w pierwszym półroczu 2020 roku:
1) Julia - 3649 dziewczynek,
2) Zuzanna - 3639,
3) Zofia - 3588,
4) Hanna - 3364,
5) Maja - 3244,
6) Lena - 2633,
7) Alicja - 2564,
8) Oliwia - 2395,
9) Maria - 2372,
10) Laura - 2049.
Najczęściej nadane imiona chłopcom w pierwszym półroczu 2020 roku:
1) Antoni - 4037,
2) Jan - 3823,
3) Jakub - 3614,
4) Aleksander - 3541,
5) Franciszek - 3499,
6) Szymon - 3107,
7) Filip - 2744,
8) Mikołaj - 2587,
9) Stanisław - 2522,
10) Wojciech - 2416.
Niektórzy wybrali również bardziej oryginalne imiona.
Niektórzy z rodziców postanowili nie szukać imiona dla swojego dziecka w zestawieniach najbardziej popularnych imion. Postawili na oryginalność, zapewne już nikt nie zapomni imienia ich dziecka po tym jak się przedstawi. Do najrzadziej spotykanych imion, które zostały nadane należy: Rebeka, Soroja, Lotta, zaś męskie imiona to Tymur oraz Platon.
Co ciekawe, aby nadać dziecku nietypowe imię, rozpatrzyć je musi państwowa komisja. Na ten moment w Polsce nie ma całkowitej dowolności w nadawaniu imion.
Dane pochodzą z serwisu dane.gov.pl, gdzie można znaleźć te i wiele innych interesujących statystyk.
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Wybraliśmy dla Ciebie
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz
Twoja opinia pomaga być na bieżąco
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.