Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Piłka nożna

Okazałe zwycięstwo, po niełatwym spotkaniu KS-u Ostrovii kobiet (8 kolejka)

Obyło się bez rewolwerów, bo bronią w tym spotkaniu były piękne gole podopiecznych Michała Kacprzaka. Drużyna KS Ostrovii wywozi cenne trzy punkty, po meczu, którego nie można zaliczyć do najłatwiejszych - 3:6.

2020/10/ks-ostrovia-raszyn-kobiety-jpg_5f8d483f8f38b KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - drużyna kobiet

Problemem było zestawienie drużyny ze wzlędó kadrowych i charakterystyczne, twarde boisko w Raszynie. Wejście w spotkanie zajęło piłkarkom z Ostrowi Mazowieckiej pierwszy kwadrans, po tym czasie wraz z narastającą pewnością na boisku wzrastał również wynik.

W 15 minucie KS Ostrovia wychodzi na prowadzenie za sprawą Amelki Skowrońskiej. Jak to często bywa w przypadku pań, nie na długo. Minutę później gospodynie wyrównują. Po straconej bramce piłkarki z Ostrowi Mazowieckiej coraz pewniej zaczęły atakować bramkę rywala i wkrótce drugą bramkę zdobyła Iza Lenarczyk.

Kalejdoskop - po dwóch minutach Raszyn znów wyrównuje. Jednak na przerwę do szatni KS Ostrovia schodzi z dwu bramkowym prowadzeniem. W 38 minucie na listę strzelczyń drugi raz wpisuje się Amelka Skowrońska, a tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę meczu samodzielnie przez obronę przedarła się Klaudia Zaręba i po profesorsku zapakowała piłkę do bramki.

W drugiej połowie spotkania nie było miejsca na odpuszczanie i Żółto-Zielone próbowały zdobyć bramkę. W konsekwencji w 60 minucie gry drugiego gola zdobyła Iza Lenarczyk. Dwie minuty później w polu karnym została sfaulowana Paulina Pakieła i sędzia wskazał na "wapno". Wyrok wykonała Amelka Skowrońska, która w drugim spotkaniu z rzędu melduje wykonanie zadania trzykrotnie. Na 15 minut przed końcem meczu gospodynie zdobyły jeszcze jedną bramkę.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni. Zagraliśmy najlepszy mecz w tej rundzie, w tym sezonie. Dotychczas drużyna Raszyna była liderem, dopiero po tej porażce Legia wyszła na prowadzenie w lidze" - zaczyna trener. "Dziewczyny się skoncentrowały, podeszły poważnie do meczu. Graliśmy skutecznie, ale co cieszy, też widowiskowo. Strzeliliśmy piękne bramki, po składnych akcjach zespołowych i bardzo nas to cieszy, zobaczymy co będzie dalej". - ocenia trener Michał Kacprzak.

"Graliśmy skutecznie, strzeliliśmy 6 bramek, a mogliśmy to zrobić 8, czy 9 razy. Bardzo się cieszymy" - kończy wypowiedź głównodowodzący KS-u Ostrovii

Skład:
Justyna Kazanowska, Sylwia Śladewska, Ola Wilk, Ada Grabowska, Alicja Kordyszewska, Paulina Pakieła, Natalia Komor, Klaudia Zaręba, Marzena Dzierka, Amelia Skowrońska, Iza Lenarczyk, Patrcja Cichowska, Kinga Nienałtowska.

Gole:
3x Amelia Skowrońska,
2x Iza lenarczyk,
Klaudia Zaręba.

8 kolejka IV ligi kobiet grupy mazowieckiej, a w niej wyjazdowe spotkanie KS-u Ostrovii z KS-em II Raszyn, dnia 18 października w samo południe.

Obecnie 5 miejsce w lidze, suma punktów o wartości 11. Następne spotkanie w domu z FUKS-em Pułtusk w następny weekend. Do końca rundy pozostały dwa spotkania. Dziewczyny, pokażcie pazur.