Podczas dwóch warsztatów graficznych zorganizowanych w ramach projektu "Pamiętamy 1920-2020" młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej pod okiem instruktora zaprojektowała okolicznościowe widokówki nawiązujące tematyką do wydarzeń 1920 r. na Ziemi Ostrowskiej.
Bazą projektu były zdjęcia miejsc pamięci, uwiecznione wcześniej przez uczestników autokarowego rajdu historycznego - "Rok 1920 na Ziemi Ostrowskiej". Trzy najciekawsze projekty zamieszczone zostały na stronie biblioteki z możliwością pobrania i wydruku.
Dodatkowo Miejska Biblioteka w Ostrowi Mazowieckiej wydrukowała 100 widokówek. Część z nich zostały podarowane gościom spotkania podsumowującego projekt "Pamiętamy 1920-2020". Pozostałe widokówki przekazane zostały ostrowskim szkołom podstawowym, średnim oraz miejskim przedszkolom w podziękowaniu za zaangażowanie i udział w wydarzeniach organizowanych w ramach projektu "Pamiętamy 1920-2020".
Każda instytucja na jednej widokówce dokona okolicznościowego wpisu i zwróci ją do Biblioteki. Widokówki te trafią do zbiorów ostrowskiej książnicy i będą trwałym śladem upamiętniającym stulecie zwycięstwa w wojnie polsko-bolszewickiej.
Projekt "Pamiętamy 1920-2020" dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego
Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Koalicje dla
Niepodległej".
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Wybraliśmy dla Ciebie
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz
Twoja opinia pomaga być na bieżąco
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.