Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Lekkoatletyka

Sukcesy ostrowskich lekkoatletów na zawodach halowych U15 w Toruniu

MKS Ostrowianka sekcja lekkoatletyczna wzięła udział w Ogólnopolskim Finale Zawodów Halowych U13 i U15 w Toruniu na obiekcie Arena Toruń.

2020/11/lekkoatletyka-torun-jpg_5fc4fdea7e0fa fot. MKS "Ostrowianka" Ostrów Mazowiecka - lekkoatletyka

Zawody odbyły się 29 listopada. Zawodnicy startujący objęci są projektem szkolenia przez Polski Związek Lekkiej Atletyki pod hasłem "Lekkoatletyka dla każdego". W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników z 11 województw. MKS Ostrowianka wystawiła jedną z liczniejszych ekip w województwie mazowieckim bo aż 12 zawodników.

Ostrowiacy z Torunia przywieźli dwa medale. W kategorii U13 srebro zdobyła Aleksandra Powierża, miotaczka, która rzucała piłką lekarską. Drugi "krążek" zawisł na szyi Jakuba Piórkowskiego, któremu udało się wywalczyć brąz w skoku wzwyż. Dobrym występem również odznaczyła się Paulina Szulkowka, która zajęła 6 miejsce w pchnięciu kulą U15.