W środę zmarł Mirosław Rosak, były dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Ostrołęki, emerytowany funkcjonariusz policji, wykładowca WSAP w Ostrołęce i naczelnik w Starostwie Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej. Miał 55 lat.
Mirosław Rosak urodził się 12 lipca 1965 roku w Sokołowie Podlaskim. Był absolwentem Wydziałów Zarządzania i Bioinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W 1999 roku obronił pracę doktorską z zakresu ekonomiki i organizacji rolnictwa. Ukończył Podyplomowe Studium Oficerskie Ekspertów Kryminalistyki w WSPol w Szczytnie w 1999 roku.
Był również absolwentem Podyplomowych Studiów: Menedżer Jakości, Studiów Pedagogicznych oraz Zarządzania Przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W policji pracował od 1994 roku. W tym czasie pracował jako ekspert daktyloskopii, Naczelnik Wydziału Techniki Kryminalistycznej KMP w Ostrołęce oraz Kierownik Sekcji w Ostrołęce, Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Radomiu.
Od 2008 roku był pełnomocnikiem dyrektora Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego KGP ds. Naukowych i Zarządzania Jakością. Zastępca Redaktora Naczelnego wydawnictw CLK KGP. Członek zespołu ds. opracowania i wdrożenia systemu zarządzania jakością opartego na normach ISO w polskiej kryminalistyce. Wykładowca akademicki - promotor prac licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Wykładał również w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce. Autor i współautor około 70 publikacji i doniesień naukowych z zakresu zarządzania, ekonomiki przedsiębiorstw, przedsiębiorczości oraz kryminalistyki. Członek Stałego Komitetu ds. Jakości i Kompetencji działającego przy ENFSI. Od chwili przekształcenia CLK KGP w Instytut Badawczy - Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji do 15 stycznia 2012 r. pełnił funkcję p.o. Naczelnika Wydziału Rozwoju Naukowego, z którego odszedł na emeryturę. W policji miał stopień podinspektora.
W 2019 roku został naczelnikiem Wydziału Organizacyjnego i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej.
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Wybraliśmy dla Ciebie
Komentarze 0