Uczestnicy biegu to ludzie po przejściach, którzy chcą udowodnić, że można zacząć wszystko od początku. Grupa planuje przebiec całą Polskę odwiedzając po drodze miasta wojewódzkie.
Grupa biegaczy swojego 10 dnia w trasie postanowiła odwiedzić miasto Ostrów Mazowiecka. Sylwia Śladewska z Wydziału Oświaty Kultury i Integracji Społecznej w imieniu burmistrza miasta Jerzego Bauera powitała gości, którzy za zadanie mają przebiec całą Polskę w 29 dni. Goście są pod opieką Tomasza Manikowskiego, który jest pomysłodawcą oraz prowadzi Fundację "Dogonić marzenia". Uczestnicy biegu to głównie podopieczni z fundacji Tomasza Manikowskiego, którzy są po przejściach. Zdecydowali się na tak duże wyzwanie, aby udowodnić wszystkim, że można dać sobie drugą szansę i zacząć wszystko od początku. Biegacze po chwili wytchnienia zostali zaproszeni na ciepły posiłek oraz rozmowy przy kawie.
Tomasz Manikowski podczas rozmowy podzielił się swoją historią i opowiedział jak 20 lat temu wyszedł ze swoich problemów życiowych. Pomoc innym pełni w jego życiu ważną rolę, dlatego zdecydował się otworzyć fundację i teraz pomaga osobom bezdomnym, uzależnionym i promuje życie w trzeźwości.
W spotkaniu wzięła udział liczna grupa ludzi, która chciała wysłuchać historii przybyłych gości m.in. członkowie Klubu Abstynentów Tantal, członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przedstawiciele grupy Ostrów Biega oraz Diecezjalny Moderator Diakoni Wyzwolenia KWC ks. Mateusz Rakusiewicz, który pobłogosławił przybyłych na kolejne dni trasy. Następni, którzy przywitają grupę to Miasto Stołeczne Warszawa.
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Wybraliśmy dla Ciebie
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz
Twoja opinia pomaga być na bieżąco
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.