Jeszcze tylko dziś można zgłosić swój udział w VI Festiwalu Piosenki Polskiej, który organizuje Miejski Dom Kultury. 
Przesłuchania odbędą się 18 maja, w sali widowiskowej, w budynku kina "Ostrovia". Pierwsi soliści wystąpią o godz. 10:00.
W Festiwalu mogą wziąć udział soliści ze szkół z terenu powiatu ostrowskiego. Ale z każdej placówki może wystąpić maksymalnie dwóch wykonawców w każdej kategorii wiekowej. Wykonawcy zostaną podzieleni na cztery kategorie wiekowe: klasy I – III, IV – VI, gimnazjalistów oraz uczniów szkół średnich.
Każdy solista będzie musiał przygotować dowolną, polską piosenkę pochodzącą z filmu bądź serialu.
Jury dokona oceny biorąc pod uwagę muzykalność i warunki słuchowe uczestnika, dykcję, interpretację utworu, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny. A po przesłuchaniu wszystkich uczestników przyzna w każdej kategorii wiekowej I, II i III miejsce oraz wyróżnienia.
Jak zakłada regulamin konkursu, celem festiwalu jest ukazanie bogactwa polskiej piosenki filmowej od okresu międzywojennego do współczesności, konfrontacja dorobku i integracja młodzieży
śpiewającej z naszego powiatu oraz ich opiekunów.
Pełny regulamin można pobrać ze strony internetowej: www.mdk.ostrowmaz.com.
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz
Twoja opinia pomaga być na bieżąco
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.