Opublikowano

Po południu może zagrzmieć. Synoptycy wydali ostrzeżenie

Po południu nad regionem mogą przetoczyć się gwałtowne burze. Towarzyszyć im będą silne opady deszczu, porywisty wiatr, a lokalnie równie?
Zdjęcie ilustracyjne

Po południu nad regionem mogą przetoczyć się gwałtowne burze. Towarzyszyć im będą silne opady deszczu, porywisty wiatr, a lokalnie również grad. Synoptycy ostrzegają mieszkańców i apelują o ostrożność.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia wynosi 70 procent. W prognozie przewidziano intensywne opady deszczu do 30 mm, wiatr osiągający w porywach prędkość do 60 km/h oraz miejscami opady drobnego gradu. Szczególnie narażone na skutki burz mają być tereny zurbanizowane.

Ostrzeżenie obowiązuje we wtorek 15 lipca od godziny 12.00 do 20.00.

W takich warunkach pogodowych należy zachować szczególną ostrożność. Podczas burzy lepiej nie parkować pod drzewami, zabezpieczyć przedmioty na balkonach i nie wychodzić z domu, jeśli nie jest to konieczne.

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz