Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Firmy i instytucje | Ostrowskie firmy


Meble Forte na liście 200 największych polskich firm

Tygodnik "Wprost" opublikował na początku czerwca listę 200 największych polskich firm. W zestawieniu znalazła się ostrowska Fabryka Mebli Forte.

Jak podaje gazeta największe rodzime firmy wygenerowały 660 mld zł, czyli 38 proc. polskiego PKB. Od lat największym przedsiębiorstwem jest PKN Orlen, który w 2014 roku wygenerował pond 106 mld zł przychodów.

Fabryka Mebli Forte zajęła w rankingu 131. miejsce. O lokacie decyduje wartość przychodów ze sprzedaży uzyskanych w 2014 roku. Ostrowska firma uzyskała 822 mln zł. Ogólnie wartość przedsiębiorstwa wyceniana jest na 1,377 mld zł.

Biorąc pod uwagę wyłącznie spółki wspierane przez kapitał prywatny to ostrowski zakład zajmuje 102. miejsce.

Fabryka Mebli Forte od 1992 roku zajmuje się produkcją mebli. Spółka założona została przez Macieja Formanowicza. W jej skład wchodzą cztery zakłady produkcyjne zlokalizowane w Ostrowi Mazowieckiej, Suwałkach, Białymstoku i Hajnówce.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Wasze opinie

marcel   17:10, 19.08.2015

Już nie długo bez dojazdu do drogi Expresowej :(

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.