Na terenie powiatu ostrowskiego policjanci prowadzą konsultacje społeczne z mieszkańcami. Podczas spotkań funkcjonariusze rozmawiają z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa i przedstawiają założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
(Fot. KPP Ostrów Mazowiecka)
Poczucie bezpieczeństwa jest jedną podstawowych potrzeb każdego człowieka, w związku z tym ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności.
Obecnie mieszkańcy powiatu ostrowskiego nie mają bezpośredniego dostępu do danych statystycznych, ukazujących skalę i rodzaj przestępczości a także występujących zagrożeń. Poczucie bezpieczeństwa opiera się raczej na indywidualnych odczuciach, czy opiniach znajomych. Dlatego ważne jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na zaprezentowanie lokalnym społecznościom - skali i rodzaju zidentyfikowanych zagrożeń. Takim narzędziem jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która będzie miała swoje odniesienie na szczeblu lokalnym od powiatu, poprzez gminę, sołectwo kończąc na osiedlu.
Funkcjonariusze prowadzą konsultacje społeczne z mieszkańcami powiatu ostrowskiego na temat bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu. Ponadto policjanci prezentują założenia Map Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podczas spotkań wśród uczestników rozdawane są ankiety dotyczące bezpieczeństwa oraz potencjalnych zagrożeń występujących w miejscu zamieszkania.
Funkcjonariusze apelują o wypełnienie ankiet, dzięki którym otrzymują informację o miejscach, gdzie zagrożone jest bezpieczeństwo i porządek publiczny.


💬 Komentarze (0)