Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Policja


Kompletnie pijany Litwin zatrzymany (wideo)

Na drodze krajowej nr 8 na trasie Ostrów Mazowiecka-Wyszków policjanci zatrzymali kompletnie pijanego mężczyznę, który kierował ciężarową scanią. 32-letni Litwin miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

- Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii na drodze. Aby zapobiegać takim sytuacjom policjanci w codziennej służbie prowadzą kontrole stanu trzeźwości kierujących. Cieszy fakt, że coraz częściej o poprawę bezpieczeństwa na drogach dbają nie tylko policjanci, ale też obywatele, którzy widząc podejrzane manewry kierujących reagują i informują policję - wyjaśnia st. sierż. Marta Gierlicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

To właśnie dzięki takiej godnej naśladowania reakcji obywatela, policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 32-letniemu Litwinowi, który wsiadł za kierownicę pomimo wcześniej wypitego alkoholu. Doprowadził też do kolizji z trzema innymi samochodami.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego na krajowej "ósemce" w okolicach Wyszkowa. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie niemal 2 promile. Nietrzeźwy kierujący trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zatrzymali też jego prawo jazdy.

- Sprawca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów - dodaje rzecznik prasowy wyszkowskiej policji.

Niebezpieczna jazda kierującego ciężarówką z lawetą pełną aut, została nagrana przez wideorejestrator w policyjnym samochodzie.

Dodaj komentarz



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Reklama