Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Pozostałe

Szachiści walczyli we Wioletta Cup (zdjęcia, wideo)

Szachiści z Małkini Górnej, Wąsewa, Jasienicy i Ostrowi Mazowieckiej wzięli udział otwartych mistrzostwach Ostrołęki "Wioletta Cup 2016".

02112016szachy_wioletta_cup1_02_11_16

W turnieju zwyciężył Michał Hryszkiewicz z Wyszkowa. Drugie miejsce zajął Sergei Khamitskiy z Mińska na Białorusi, a trzecie Paweł Obiedziński z Łomży.

Na kolejnych miejscach uplasowali się Robert Michalak z Łomży, Mariusz Jagodziński z Warszawy i najlepszy z reprezentantów gospodarzy Paweł Krajewicz.

- Poziom zawodów był bardzo wysoki, o czym świadczy fakt, że do Ostrołęki zawitało tylu szachistów z wysokim rankingiem - podkreśla sędzia Tadeusz Nalewajk z UMKS Wieża Ostrołęka. - Turniej rozegraliśmy na dystansie dziewięciu rund, w tempie po 15 minut na zawodnika.

W gronie dzieci do lat 12 trzecie miejsce zajęła Zuzanna Trzaska z Ostrowi Mazowieckiej. Najwyżej sklasyfikowanym w grupie open na siedemnastej lokacie z dorobkiem 4.0 pkt został Kacper Rydel z Wąsewa.

Do zmagań w kategorii open przystąpili m.in. zawodnicy z Łomży, Białegostoku, Wyszkowa, Warszawy, Małkini Górnej, Michałowic, Wąsewa, goście z Mińska na Białorusi oraz reprezentanci Ostrołęki. Szczegółowe wyniki rywalizacji na stronie chessarbiter.com.

Kolejną akcją do szachowych zmagań będzie otwarty turniej w gminie Lelis (powiat ostrołęcki). Impreza została zaplanowana na sobotę 3 grudnia. Więcej o zawodach niebawem w naszym serwisie.

Szachiści walczyli we Wioletta Cup (30.10.2016)