Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | |


Zaskakujący wynik zbiórki elektroodpadów

Zakończono już zbiórkę zużytego sprzętu RTV - AGD. Akcja była świetną okazją do pozbycia się zalegających na strychach czy piwnicach dużych i mniejszych sprzętów, które tylko zajmują miejsce, a których nie można wyrzucić do śmietnika.



Urządzenia takie nie tylko zawierają elementy, które po przetworzeniu stanowią cenne źródło nowych surowców, ale również związki, które mogą być niebezpieczne dla środowiska. Dlatego prawo nakazuje, by zużyty sprzęt umieszczać w specjalnie do tego przeznaczonych pojemnikach lub oddawać do punktów zbiórki.

- Na terenie Gminy Ostrów Mazowiecka przeprowadziliśmy taką zbiórkę w grudniu, minionego roku według wcześniej publikowanego harmonogramu – powiedziała nam Małgorzata Książek, inspektor ds promocji gminy. - Mieszkańcy każdego sołectwa (a jest ich w gminie 42) mieli możliwość oddania bezpłatnie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego
do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych i Rolniczych w Ostrowi Mazowieckiej. Wyniki były zaskakujące.


W ciągu miesiąca zapełnione zostały trzy magazyny gminnej spółki komunalnej. Jest to niewątpliwie potwierdzenie, iż przeprowadzanie takich akcji proekologicznych ma sens - dodała.

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Bądź pierwszy! Dodaj komentarz

Twoja opinia pomaga być na bieżąco

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.

0 / 1200 Wskazówka: zaznacz fragment artykułu i kliknij „Zacytuj”

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Reklama



Komentarze 0
Opcje

Dostosuj preferencje treści (zapis lokalny w przeglądarce):

Dołącz