Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Złoto i srebro OKKK w Radomiu (zdjęcia)

Ostrowscy karatecy wywalczyli złoty i srebrny medal podczas mistrzostw makroregionu wschodniego, które zorganizowano w Radomiu. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało 8 zawodników.

karate_mistrzostwa_makroregionu1_22_03_17

OKKK wystąpił w składzie: Julia Skwierczyńska, Malwina Laskowska, Magda Baczewska, Dominika Wojewódzka, Ewa Pasek, Jan Bilwin, Mikołaj Radgowski i Maciej Grabowski.

Magda Baczewska zwyciężyła w kategorii juniorek młodszych, jednak wcześniej musiała stoczyć walkę z koleżanką z drużyny. W pojedynku o wejście do półfinału zwyciężyła z Dominiką Wojewódzką.

- Pojedynek był wyrównany i zadecydowało wskazanie sędziów - informuje sensei Radosław Grabowski.

Po srebro sięgnął Maciej Grabowski, który dobrze wykonał kata w turze eliminacyjnej zajmując drugie miejsce i trzymał tę pozycję wykonując w finale kata geksai sho.

Pozostali zawodnicy nie zdołali awansować do finałowej czwórki.

Mistrzostwa makroregionu wschodniego to najsilniejszy makroregion w Polsce. W tym roku wystartowało 350 zawodników z 40 klubów z czterech województw.

- Każdy medal zdobyty na tych zawodach ma dużą wartość, gdyż wywalczony jest wśród najlepszych zawodników - dodaje sensei Grabowski.

Zawody odbyły się w niedzielę 19 marca w Radomiu.