Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Piłka nożna

MKS Małkinia przegrał po raz pierwszy wiosną

Jabłonianka Jabłonna Lacka okazała się pierwszym zespołem, który znalazł sposób na pokonanie rewelacyjnie spisującej się drużyny z Małkini Górnej. W meczu 21. kolejki podopieczni trenera Karola Dmochowskiego przegrali z wyżej notowanym rywalem 1:3.

mks_malkinia_23_04_17

W 22. minucie spotkania goście objęli prowadzenie za sprawą Konrada Płachetki. W 34. minucie gry było już 2:0, a tym razem Sebastian Gąsowski wpisał się na listę strzelców. W drugiej połowie spotkania Jabłonianka podwyższyła na 3:0, do bramki strzeżonej przed Dominika Sekułę trafił Jacek Toczyski.

Gospodarze zdołali zdobyć honorowego gola za sprawą Michała Zawistowskiego w 74. minucie gry, ale losów sobotniego starcia nie zdołali już odwrócić. Na domiar złego kontuzji doznał grający trener Małkini Karol Dmochowski, który w 25. minucie meczu musiał opuścić plac gry zmieniony przez Cezarego Maliszewskiego.

W kolejnym spotkaniu o mistrzostwo ligi okręgowej w grupie Siedlce piłkarze MKS Małkinia zmierzą się na wyjeździe z Fenixem Siennica. Mecz zaplanowano na sobotę 30 kwietnia na godz. 12.00.

MKS Małkinia - Jabłonianka Jabłonna Lacka 1:3 (0:2)
Bramka: Zawistowski 74. - Płachetko 22. Gąsowski 34. Toczyski 62.

Małkinia: Sekuła - Równy, Sokołowski, Krawczyk, P. Maliszewski - Wróblewski (46. Suszczyński), Góral, Najgrodzki, Tarnowski (46. Sadowski) - Dmochowski (25. C. Maliszewski), Zawistowski (75. Siwek)