Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Lekkoatletyka

XXIII Półmaraton Kurpiowski z "Ostrów Biega" (zdjęcia, wideo)

Przemysław Dąbrowski z Borawego okazał się najlepszym zawodnikiem XXIII Półmaratonu Kurpiowskiego. Na nowej trasie zawodnik reprezentujący Agro-Metal uzyskał bardzo wartościowy wynik 1:08:12 i wyprzedził drugiego na mecie Damiana Pieterczyka - 1:09:51.

polmaraton_kurpiowski_romejko_01_06_17

Zawodnik z Olsztyna prowadził przez większą część biegu, ale na 17 km został dogoniony przez Przemysława Dąbrowskiego, który na drugą część dystansu zachował więcej sił od swojego rywala z Warmii i Mazur.

Na najniższym stopniu podium uplasował się Wołodymyr Timaszow z Ukrainy - 1:12:09.

W Półmaratonie Kurpiowskim po raz kolejny nie zabrakło reprezentantów Ostrowi Mazowieckiej i powiatu ostrowskiego. Na 104 pozycji bieg ukończył Dariusz Romejko z Komorowa - 1:52:03, a cztery sekundy za nim linię mety przekroczył Krzysztof Dzikowski z Ostrowi Mazowieckiej. Na 110 pozycji linię mety przekroczył Michał Siedlecki z czasem 1:52:28. Zobacz pełne wyniki półmaratonu.

W biegu towarzyszącym na 10 km wystartował z kolei Hubert Ziemak z Ostrowi Mazowieckiej, który z czasem 1:12:13 zajął 89 miejsce. Zobacz pełne wyniki rywalizacji na 10 kilometrów.