Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

XIII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushinkai (zdjęcia)

XIII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushinkai odbył się 28 maja w Ostrowi Mazowieckiej, w którym uczestniczyło 160 zawodników z 15 klubów.

karate-turniej_2017

Zmagania zawodników odbywały się w otwartej kategorii kata oraz w kumite w kategoriach wagowych. Najmłodsi zawodnicy startowali w kategorii "Pomarańczowy Pas" dla zawodników początkujących. Nasza drużyna stanęła na wysokości zadania i wywalczyła pierwsze miejsce drużynowo. W kata chłopców pierwsze miejsce zajął Maciej Grabowski a wśród dziewcząt Ewa Pasek wywalczyła trzecie miejsce.

Bardzo dobrze sprawili się zawodnicy w kumite. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli: Magda Baczewska - młodziczka, Maciej Klecha - junior, Mateusz Stelmaszczyk - dzieci, Maria Maliszewska - dzieci. Drugie miejsca: Pasek Zuzanna - dzieci, Wiktoria Pędzich - dzieci starsze, Pasek Ewa - kadetka, Tomasz Parafiński - dzieci, Kacper Dzierżanowski - dzieci starsze, Jan Bilwin - młodzik, Kacper Frączyk - dzieci. Trzecie miejsca wywalczyli: Zofia Grocholska - młodziczka, Weronika Kempista - kadetka, Malwina Laskowska - juniorka, Kacper Idzikowski - kadet, Maciej Suchożebrski i Szymon Suchożebrski - młodzicy, Michał Skibniewski - chłopcy, Filip Pasek - chłopcy, Wiktoria Wilk - dzieci młodsze, Aleksandra Cimoch - dzieci.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Bauer, który również objął patronatem zawody.

W ostrowskim turnieju wzięło udział 15 klubów z Ciechanowa, Warszawy, Radzymina, Otwocka, Łomży, Ostrołęki, Kalisza, Augustowa, Włocławka, Wyszkowa, Piaseczna, Zielonki, Broku, Płocka i oczywiście z Ostrowi Mazowieckiej.

źródło: OKKK.