Opublikowano . Kraj i świat | Sport | Piłka nożna

ME U-21: Anglicy dali lekcję Polakom

Nie było cudu w ostatniej kolejce fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 21 w grupie A. Piłkarska reprezentacja Polski przegrała na stadionie w Kielcach z Anglią 0:3. Tym samym podopieczni Marcina Dorny kończą swój udział w kontynentalnym czempionacie.

przemyslaw_frankowski_23_06_17

(Przemysław Frankowski, fot. Grzegorz Wajda)

Od pierwszych fragmentów boiskowej rywalizacji Synowie Albionu prezentowali się o wiele lepiej od gospodarzy turnieju. Następstwem tego była sytuacja na gola dla Anglików już w czwartej minucie, gdy bramkę próbował zdobyć Jon Swift, ale na jego przeszkodzie stanął Jakub Wrąbel, który obronił strzał rywala i po raz pierwszy pokazał się z dobrej strony.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Tym samym w szóstej minucie po kapitalnym uderzeniu na prowadzenie wyspiarzy wyprowadził Demarai Gray. Broniący barw Leicester City zawodnik popisał się świetnym strzałem sprzed pola karnego i Synowie Albionu już w pierwszych minutach gry objęli prowadzenie.

Mimo że Anglicy nie zadowolili się jednobramkowym prowadzeniem, to dzięki świetnym interwencjom polskiego bramkarza biało-czerwoni zawdzięczali to, że nie schodzili do szatni na przerwę, przegrywając wyżej. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem w polskiej ekipie był w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji Wrąbel.

W drugiej odsłonie Synowie Albionu poprawili skuteczności. Jednocześnie w 69. minucie bramkę na 2:0 zdobył Jacob Murphy, wykorzystując genialną kontrę. Z kolei kopkę nad i postawił Lewis Baker, wykorzystując rzut karny podyktowany za przewinienie Jana Bednarka. Obrońca poznańskiego Lecha otrzymał drugą żółtą kartkę i Polska kończyła mecz w dziesięciu.

Tymczasem dzięki wygranej nad biało-czerwonymi ekipa Aidego Boothroyda zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie. Natomiast ekipa Dorny skończyła zmagania w swojej grupie na ostatniej pozycji.

Anglia - Polska 3:0 (1:0)