Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Piłka nożna


Rusza nowy sezon. Ostrovia podejmie KS CK Troszyn

Piłkarze Ostrovii Ostrów Mazowiecka w spotkaniu inaugurującym rozgrywki ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka zmierzą się z KS CK Troszyn.

ostrovia_troszyn_11_08_17

Drużyna prowadzona przez trenera Pawła Kowalczyka po spadku z IV ligi mazowieckiej - grupy północnej będzie chciała w najbliższym sezonie powalczyć o powrót do wyższej klasy rozgrywkowej.

Zadanie z pewnością nie będzie proste, bo chętnych do awansu jest przynajmniej kilka zespołów. Silną drużynę na nowy sezon ma także KS CK Troszyn.

W spotkaniach sparingowych zarówno Ostrovia, jak i KS CK Troszyn rywalizowali głównie ze słabszymi zespołami z regionu. Podopieczni trenera Pawła Kowalczyka dwukrotnie pokonali Iskrę Zaręby Kościelne 6:0 i 8:3, ulegli Czarnym Węgrów 1:5, zremisowali z KS Wąsewo 2:2, a w próbie generalnej przegrali z Warmią Grajewo 1:2.

W zdecydowanie lepszych nastrojach swoje mecze kończyli piłkarze KS CK Troszyn. Podopieczni trenera Łukasza Bałazego pokonali Świt Baranowo 5:1, zremisowali z Orłem Sypniewo 4:4, pokonali Rzekuniankę Rzekuń 4:3, Wymakracza Długiosdło 7:1, ULKS Ołdaki 8:0 i ulegli czwartoligowemu Orłowi Kolno 3:4, w ostatnim sprawdzianie przed ligą.

W letniej przerwie piłkarze KS CK Troszyn pokusili się o kilka istotnych wzmocnień, a największymi z pewnością będą Przemysław Śnietka i Piotr Kubat, którzy trafili na Słowackiego z ostrołęckiej Korony, gdzie nie było dla nich miejsca w kadrze na nowy sezon IV ligi mazowieckiej. Ciekawą postacią w zespole będzie z pewnością także Konrad Mamiński z Kurpika Kadzidło.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka niestety straciła kilku ważnych piłkarzy, w tym bramkarza Andrzeja Łyzińskiego i bramkostrzelnego pomocnika Dominika Dzwonkowskiego. W Ostrovii nie zagra także już łomżyński zaciąg: Dariusz Korytkowski, Bartosz Sulkowski i Mateusz Sowa. Szerzej sytuacji kadrowej spadkowicza z IV ligi mazowieckiej przyjrzymy się w oddzielnym materiale.

Z pewnością dla obu zespołów pierwsze spotkanie w nowym sezonie będzie niezwykle ważne. Kto zgarnie komplet punktów i powalczy o miano pierwszego lidera ligi okręgowej?

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - KS CK Troszyn, sobota - 12 sierpnia, godz. 14.00. Wszystkich kibiców w imieniu klubu zapraszamy na stadion przy ulicy Warchalskiego.


Dodaj komentarz