Po ostatniej sesji rady miasta zawrzało w sprawie likwidacji posterunków policji.

Podczas spotkania z mediami Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej insp. Andrzej Choromański wyjaśnia sytuację.
- Źle mnie zrozumiano. Nie chodzi tu o likwidację posterunku, jako miejsca, gdzie obywatele mogliby spotkać się z policjantem, a o reorganizację struktury. Chcemy zmniejszyć administrację i przenieść policjantów "na ulicę", tak, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Dla uspokojenia chcę dodać, że wszystkie etaty zostaną zachowane. Ilościowo liczba policjantów się nie zmniejszy. Staramy się dostosować do rozporządzeń, które mówią o tym, aby na dwunastu policjantów przypadał jeden przełożony, a nie tak jak jest w tej chwili, iż na niektórych posterunkach ilość kadry kierowniczej jest równoważna do ilości funkcjonariuszy wykonawczych. Być może dzięki zaoszczędzonym w ten sposób pieniądzom uda się stworzyć dodatkowe etaty dla funkcjonariuszy - wyjaśnia komendant.
Głównymi założeniami planu reorganizacji naszych struktur są:
- więcej policjantów na ulicach
- polepszenie organizacji służby
- większa efektywność w działaniu
Chcemy do komisariatu w Małkini dołączyć posterunki z Andrzejewa, Zaręb Kościelnych i Nuru. Natomiast do Komendy w Ostrowi Brok i Wąsewo tak, aby nie utrzymywać administracji w tych miejscowościach. Pozostaną tam "Punkty Obsługi Komendy Powiatowej Policji", w których będą dyżurowali policjanci.
Struktura komisariatu w Małkini też zostanie przebudowana. Chcę, aby kadra kierownicza komisariatu pełniła dyżury, żeby "policyjni urzędnicy" nie dublowali się w tych samych godzinach, np. niech komendant komisariatu pełni służbę w godzinach 8-16, natomiast jego zastępca w godzinach 16-24. W taki sposób nie musimy w godzinach popołudniowych i nocnych utrzymywać dodatkowych etatów na stanowiskach kierowniczych - mówi komendant.
W tej chwili jest to tylko plan, który musi być zaakceptowany przez Komendę Główną Policji. Wszystkie takie pomysły trafiają do specjalnej komisji oceniającej ich przydatność i efektywność, a po zatwierdzeniu takiego projektu przez komisję, wydany zostaje rozkaz o reorganizacji struktury - uspokaja.
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Wybraliśmy dla Ciebie
Mieszkańcy komentują
1 wpis · Dołącz do rozmowy
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
no ciekawe, ile czasu będa trwały te dyżury co mam czekać na policjantow kilka godzin