Opublikowano

Bezpieczne półkolonie w MDK (zdjęcia)

Dzieci uczestniczące w półkoloniach Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej odwiedzili policjant, przedstawicielka PSS-E i strażak. Rozm

Dzieci uczestniczące w półkoloniach Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej odwiedzili policjant, przedstawicielka PSS-E i strażak. Rozmawiano na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

(Fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej)

Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

- Funkcjonariusz rozmawiał o tym jak bezpiecznie bawić się podczas wakacji. Omówił w jaki sposób obronić się przed atakiem obcego psa oraz o ostrożności podczas kontaktu z obcymi osobami, ponadto poruszył temat jakim jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym, przypominając o obowiązków używania elementów odblaskowych - informuje st. sierż. Marzena Laczkowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Z dziećmi spotkała się też przedstawicielka PSS-E w Ostrowi Mazowieckiej, która rozmawiała z dziećmi o bezpiecznym opalaniu się. Z uwagi na wzrost liczby populacji kleszczy omówiła również w jaki sposób zabezpieczyć się przed ukąszeniem. Wzrost temperatury w okresie letnim oraz nieodpowiednie warunki przechowywania żywności prowadzi do zatruć pokarmowych.

Obecny na spotkaniu strażak omówił zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku utonięć.

Spotkanie odbyło się w czwartek 24 sierpnia.

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz