Przygotowania do akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku ruszyły pełną parą. W niedzielę 1 października w Ostrowi Mazowieckiej, Jelonkach i Wąsewie odbędą się akcje rejestracji potencjalnych dawców szpiku - dedykowane Magdzie i innym pacjentom.
Rodzina i przyjaciele Magdy wierzą, że społeczność lokalna licznie odpowie na ich apel o rejestrację i dołączy do grona potencjalnych dawców szpiku.
Magda Siwek ma 27 lat, urodziła się i mieszka w Laskach razem z mężem Bartkiem i śliczną córeczką Zosią, których kocha nad życie. Po skończeniu szkoły pracowała w sklepie, a gdy urodziła córeczkę, zajęła się jej wychowaniem.
Marzeniem Magdy jest większa rodzina, własny dom z ogrodem, gdzie na starość mogłaby spędzać czas z gromadką wnuków oraz dobre zdrowie. Po zrobieniu zwykłych, profilaktycznych badań krwi usłyszała diagnozę - ostra białaczka szpikowa.
W tej chwili poprzez chemioterapię lekarze dążą do tego, by doprowadzić do remisji choroby i przeszczepienia komórek macierzystych lub szpiku. Magda już wie, że wśród rodziny nie znalazł się jej genetyczny bliźniak. Choroba nie zmieniła jej marzeń, zmieniła jednak codzienność. Magda znów chciałaby gotować dla swoich bliskich, spędzać czas z przyjaciółki i bawić się z córeczką.
Rodzina, przyjaciele oraz mieszkańcy wspierają Magdę i innych pacjentów poprzez organizację akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku.
- Pomagajmy, nigdy nie wiemy, co w życiu może nas spotkać. Podarujmy innym "nowe życie" rejestrując się jako potencjalny dawca szpiku. Nie bądźmy obojętni - prosi 27-letnia Magda.
Rejestracja w Ostrowi Mazowieckiej, Jelonkach i Wąsewie:
- Ostrów Mazowiecka - Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, ul. Kościuszki 36,
- Jelonki - Zespół Szkół Publicznych, Jelonki 16,
- Wąsewo - Parafialny Dom Pielgrzyma, ul. Armii Krajowej 4.
Rejestracja dawców szpiku odbędzie się w niedzielę 1 października w godz. 09.00-15.00.
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Wybraliśmy dla Ciebie
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz
Twoja opinia pomaga być na bieżąco
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.