Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Piłka nożna

Korona za silna dla GKS Andrzejewo (zdjęcia, wideo)

GKS Andrzejewo musiał uznać wyższość czwartoligowego zespołu. Podopieczni trenera Łukasza Kamińskiego w ćwierćfinałowym meczu rozgrywek Pucharu Polski w okręgu Ciechanów-Ostrołęka zostali rozstrzelani przez Koronę Ostrołęka.

korona_andrzejewo1_28_09_17

Rozmiary porażki mogły być większe, ale Korona nie wykorzystała szeregu dogodnych sytuacji strzeleckich.

Pierwszą sytuację do strzelenia bramki stworzyli sobie jednak piłkarze GKS Andrzejewo. Na początku spotkania Paweł Kiempisty był bliski pokonania Kacpra Skierkowskiego. W kolejnych minutach meczu również Andrzej Piwoński mógł dać prowadzenie ekipie GKS Andrzejewo.

Korona przebudziła się po kwadransie gry, a pierwszą bramkę dla żółto-niebieskich zdobył Damian Drężewski po świetnie wypracowanej akcji przez Macieja Staszczuka. Dwanaście minut później było 2:0, a tym razem Damian Drężewski wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Arturze Muchinie. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się Maciej Staszczuk, wygrywając pojedynek o piłkę z golkipera gospodarzy po podaniu od Damiana Drężewskiego.

Po zmianie stron gospodarze za sprawą Andrzeja Piwońskiego gospodarze zdobyli szybko gola, wykorzystując błąd defensywy gości. Korona odpowiedziała w 52 minucie meczu za sprawą Damiana Drężewskiego, który pięknym strzałem pod poprzeczkę uzupełnił hat-tricka. Kolejną bramkę dla Korony wypracował Przemysław Olesiński, odegrał piłkę w polu karnym do Kamila Jastrzębskiego, a ten wpisał się pewnie na listę strzelców.

Niespełna kwadrans później ten sam zawodnik zdobył kolejnego gola dla żółto-niebieskich. Gola dla Korony zdobył także Michał Borkowski po zespołowej akcji, ale arbiter główny meczu uznał po sygnalizacji sędziego liniowego, że piłkarz Korony znajdował się na pozycji spalonej. W kolejnej akcji Korona zdobyła bramkę za sprawą Kamila Jastrzębskego, który efektownym strzałem pokonał Piotra Dudę.

Drogę do bramki rywali znalazł także Jakub Laska, którego na świetnej pozycji w polu karnym dostrzegł Paweł Kowalkowski. Wynik meczu ustalił Paweł Kowalkowski przy asyście Damiana Drężewskiego, który nie wykorzystał rzutu karnego, ale w tej samej akcji wypracował kolejną bramkę. W efekcie Korona odniosła pewne zwycięstwo i zameldowała się w półfinale pucharowych zmagań.

Przez dwa ostatnie kwadranse meczu Korona grała z przewagą jednego zawodnika, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Sebastian Sutkowski. Czerwoną kartką został ukarany również na ławce rezerwowych Radosław Piwoński za niesportowe zachowanie.

GKS Andrzejewo - Korona Ostrołęka 1:8 (0:3)
Bramki: A. Piwoński 48. - Drężewski 19. 31. (k) 52. Staszczuk 36. K. Jastrzębski 66. 80. Laska 82. Kowalkowski 89.

GKS: Duda - S. Kapusta, Sierota, R. Piwoński (75. K. Kapusta), P. Kraszewski (60. Płotczyk) - Sokołowski, Kiempisty, Borek (80. Kamiński), A. Piwoński - D. Kraszewski, Sutkowski

Korona: Skierkowski - Przytuła, Modzelewski, Skarzyński (46. Borkowski), Kowalczyk (46. Skorupka) - Muchin (46. Kowalkowski), Kraska (46. K. Jastrzębski), Drężewski, Nosek, Macioch (46. Laska) - Staszczuk (46. Olesiński)