Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Firmy i instytucje | Ostrowskie firmy


Bezpieczne serca "Forte"

Jeden z największych producentów mebli w Europie dba o bezpieczeństwo swoich pracowników. Fabryki Mebli "Forte" wyposażono w automatyczne defibrylatory zewnętrzne. Te małe i proste w obsłudze urządzenia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia ratują ludzkie życie.

defibrylatory_forte_05_10_17

We wrześniu bieżącego roku wszystkie cztery fabryki "Forte" zostały wyposażone w defibrylatory. Kilkanaście urządzeń zostało umieszczonych w specjalnie oznakowanych szafkach z alarmem na terenie zakładów w Ostrowi Mazowieckiej, Hajnówce, Białymstoku oraz Suwałkach.

- Badania pokazują, że pierwsza pomoc podczas nagłego zatrzymania krążenia - użycie defibrylatora i wykonanie masażu serca, w znacznym stopniu zwiększają szansę na przeżycie. Bezpieczeństwo pracowników było głównym impulsem do wyposażenia fabryk w te urządzenia - mówi Olga Litwiniuk z grupy "Forte".

Zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji z 2015 r. podczas nagłego zatrzymania krążenia najważniejsze są pierwsze minuty i podjęte w tym czasie przez świadków zdarzenia czynności, czyli tzw. łańcuch przeżycia. Jego ogniwa stanowią: rozpoznanie zatrzymania krążenia, powiadomienie służb medycznych, natychmiastowe podjęcie resuscytacji krążeniowo oddechowej, szybka defibrylacja.

- Dzięki współpracy z naszą firmą 130 pracowników "Forte" odbyło szkolenie z zakresu resuscytacji krążeniowo oddechowej oraz obsługi defibrylatorów. Mamy więc pewność, że w razie konieczności będą potrafili udzielić niezbędnej pomocy - mówi Piotr Kubiszewski z firmy dostarczającej defibrylatory.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.