Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Firmy i instytucje | Ostrowskie firmy


Bezpieczne serca "Forte"

Jeden z największych producentów mebli w Europie dba o bezpieczeństwo swoich pracowników. Fabryki Mebli "Forte" wyposażono w automatyczne defibrylatory zewnętrzne. Te małe i proste w obsłudze urządzenia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia ratują ludzkie życie.

defibrylatory_forte_05_10_17

We wrześniu bieżącego roku wszystkie cztery fabryki "Forte" zostały wyposażone w defibrylatory. Kilkanaście urządzeń zostało umieszczonych w specjalnie oznakowanych szafkach z alarmem na terenie zakładów w Ostrowi Mazowieckiej, Hajnówce, Białymstoku oraz Suwałkach.

- Badania pokazują, że pierwsza pomoc podczas nagłego zatrzymania krążenia - użycie defibrylatora i wykonanie masażu serca, w znacznym stopniu zwiększają szansę na przeżycie. Bezpieczeństwo pracowników było głównym impulsem do wyposażenia fabryk w te urządzenia - mówi Olga Litwiniuk z grupy "Forte".

Zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji z 2015 r. podczas nagłego zatrzymania krążenia najważniejsze są pierwsze minuty i podjęte w tym czasie przez świadków zdarzenia czynności, czyli tzw. łańcuch przeżycia. Jego ogniwa stanowią: rozpoznanie zatrzymania krążenia, powiadomienie służb medycznych, natychmiastowe podjęcie resuscytacji krążeniowo oddechowej, szybka defibrylacja.

- Dzięki współpracy z naszą firmą 130 pracowników "Forte" odbyło szkolenie z zakresu resuscytacji krążeniowo oddechowej oraz obsługi defibrylatorów. Mamy więc pewność, że w razie konieczności będą potrafili udzielić niezbędnej pomocy - mówi Piotr Kubiszewski z firmy dostarczającej defibrylatory.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.