Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Straż pożarna


Ćwiczenia ratowniczo - gaśnicze w Małkini

W ubiegły piątek odbyły się ćwiczenia służ mundurowych, w Małkini na terenie jednego z zakładów o godzinie 11:30 od odprawy merytorycznej rozpoczęły się ćwiczenia mające na celu praktyczne przygotowanie funkcjonariuszy do optymalnego reagowania w sytuacjach kryzysowych.

malkinia_bdart_ciwiczenia

W ćwiczeniach wzięły udział jednostki Policji, JRG PSP Ostrów Maz., OSP Małkinia Górna, Prostyń, Szulborze Koty oraz Wojskowa Straż Pożarna.

Jak czytamy na stronie starostwa powiatowego scenariusz ćwiczeń wyglądał następująco: ok. godziny 12:30 w dniu 6 października 2017 roku grupa niezidentyfikowanych osób próbuje zlokalizować zakład PH Niziński by podpalić magazyn paliw. W związku ze słabym rozeznaniem terenu i zaważeniem tej grupy przez pracowników sąsiadujących zakładów, podkładają ogień w hali produkcyjnej zakładu B.D. Art sp. z o.o. w Małkini Górnej. W wyniku podpalenia poszkodowanych zostaje 10 pracowników. Ze względu na szybko rozprzestrzeniający się pożar oraz silne zadymienie, gaszenie pożaru przez pracowników zakładu okazuje się niemożliwe. Sprawcy próbują uciec autem z miejsca zdarzenia. W wyniku wcześniejszego powiadomienia policja podejmuje skuteczną próbę zatrzymania sprawców. Dyrektor firmy B.D. Art sp. z o.o. zarządza ewakuację pracowników i zawiadamia przybyłe na miejsce służby ratownicze straży pożarnej o niepełnym stanie osobowym ewakuowanych pracowników. Działania straży polegały na ugaszeniu pożaru, ewakuowaniu i udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym.


Dodaj komentarz