Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | UTW


Nowy rok akademicki na UTW

We wtorek w sali Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika zebrali się goście i studenci na inauguracji roku akademickiego 2015/2016 Uniwersytetu Trzeciego Wieku Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej.

utw_12102017

Spotkanie rozpoczęła Marta Molska, dyrektor MDK, przy którym prowadzony jest Uniwersytet.
Przewodnicząca Rady Słuchaczy zwróciła uwagę, że Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał, by seniorzy mogli rozszerzyć swoje doświadczenia i dopisać do swojego o życia jeszcze wiele nowych historii.


- Celem działalności Uniwersytetu jest aktywizowanie osób starszych. Czerpanie z ich doświadczenia, wiedzy i umiejętności, a jednocześnie dalszy rozwój kompetencji. Przejście na emeryturę nie jest w tej sytuacji końcem, a początkiem nowego etapu w życiu i tylko od nas zależy jak barwnym – wyjaśniła Wiesława Polak.Inaugurację uświetnił występ Remigiusza Danelczyka. Nowi słuchacze ostrowskiego UTW otrzymali legitymacje studenckie, a po części oficjalniej, już wszyscy, zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ostrowi Mazowieckiej powstał w 2009 roku. Osiem lat temu rozpoczęło go 43 studentów. Dziś jest ich już 168 studentów, a na ten rok cały czas zapisują się nowi.


Dodaj komentarz