Koszykarze Sokoła bez punktów w stolicy

Koszykarze Sokoła Ostrów Mazowiecka w wyjazdowym spotkaniu czwartej kolejki rozgrywek II ligi musieli uznać wyższość Hutnika Warszawa ulegając 75:95.

sokol1_29_09_17

W pierwszej kwarcie sobotniego spotkania podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela mieli problem z wykańczaniem akcji i przegrali różnicą siedmiu punktów. W kolejnej odsłonie meczu gospodarze powiększyli przewagę o kolejne siedem oczek i w efekcie prowadzili różnicą trzynastu punktów do przerwy.

Po zmianie stron trwała zacięta rywalizacja, a trzecia kwarta przyniosła remis 20:20. W ostatniej odsłonie meczu podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela nie zdołali nawiązać wyrównanej walki o zwycięstwo i ostatecznie przegrali cały mecz różnicą aż dwudziestu punktów.

Najwięcej punktów dla Sokoła wywalczył Mariusz Przygucki - 22. Trzy oczka mniej zapisał na swoim koncie Piotr Barszcz, ale to Przygucki zagrał na zdecydowanie wyższej skuteczności. Kolejne spotkanie koszykarze Sokoła rozegrają już w środę, 18 października. W hali przy ulicy Trębickiego podejmą Dziki Warszawa. Początek meczu zaplanowany na godz. 18.30.

MUKS Hutnik Warszawa - Sokół Ostrów Mazowiecka 95:75 (27:20, 19:13, 20:20, 29:22)
Punkty dla Sokoła: Przygucki 22, Barszcz 19, Słoniewski 13, Grudziński 7, Jaworski 6, Ryfa 5, Moch 3, Jurkiewicz 0, Skarpetowski 0.