Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Straż pożarna


Ewakuacja uczniów z ostrowskiej "Dwójki" (zdjęcia)

Ewakuowano 400 osób ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej. Na szczęście był to tylko element prowadzonych w placówce ćwiczeń.

ewakuacja_sp2_19_10_17

(Fot. KP PSP w Ostrowi Mazowieckiej)

Ćwiczenia ewakuacyjne dla uczniów i pracowników szkoły były zorganizowane we współpracy ze strażą pożarną.

- W ewakuacji wzięło udział 375 dzieci oraz 25 osób dorosłych. Ewakuacja została przeprowadzona sprawnie, dzieci zostały wyprowadzone przez opiekunów do określonego w planie ewakuacji miejsca - informuje kpt. Rafał Kamiński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej.

Po zakończeniu ewakuacji omówiono z dziećmi i ich opiekunami zasady zachowania się w razie pożaru budynku oraz przypomniano numery alarmowe do służb ratowniczych.

Ćwiczenia przeciwpożarowe przeprowadzono w SP nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej w poniedziałek 16 października o godz. 9.00. Uczestnictwo w ewakuacji jednostek straży pożarnej odbyło się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo".


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies