Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Złota Baczewska w Rzeszowie. Cztery medale OKKK na ME (zdjęcia)

Czworo reprezentantów Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai wzięło udział w Mistrzostwach Europy Kyokushin, które odbyły się w miniony weekend w Rzeszowie.

karate_rzeszow_okkk1_19_10_17

(Fot. archiwum prywatne)

Każdy reprezentant ostrowskiego klubu wrócił do domu z medalem.

Złoto w kumite juniorów młodszych - 50 kg zdobyła Magda Baczewska. Julia Skwierczyńska została wicemistrzynią Europy w kategorii juniorek - 50 kg. Natomiast brąz wywalczyli Dominika Wojewódzka (kat. juniorek młodszych - 55 kg) i Maciej Grabowski w kata juniorów.

- Poziom sportowy turnieju europejskiego był bardzo wysoki i o każdy medal trzeba było ciężko zawalczyć - wyjaśnia sensei Radosław Grabowski.

W zawodach wzięło udział 430 zawodników z 14 państw: Algierii, Azerbejdżanu, Belgii, Białorusi, Grecji, Iranu, Litwy, Niemiec, Węgier, Nepalu, Polski, Rosji, Rumunii, Słowacji, Hiszpanii, Szwecji i Ukrainy.