Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

OKKK z medalami na Mistrzostwach Polski w Lublinie (zdjęcia)

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai wrócił z Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych z dwoma krążkami. Srebrny medal zawisł na szyi Jana Bilwina, brąz trafił z kolei do Magdy Baczewskiej.

karate_okkk2_02_11_17

(Fot. archiwum prywatne)

Klub z Ostrowi Mazowieckiej reprezentowało troje zawodników - Magda Baczewska, Dominika Wojewódzka i Jan Bilwin.

Zarówno Magda Baczewska, jak i Dominika Wojewódzka startowały w kategorii do 50 kg. Najmniej szczęścia miała Dominika, która w walce o półfinał przegrała z Kingą Kuklińską z Olecka, która zdobyła ostatecznie złoty medal.

Drugą stroną drabinki podążała Magda Baczewska, która w świetnym stylu awansowała do walk półfinałowych. W pojedynku o finał jednak musiała uznać wyższość Dominiki Wojciechowskiej. Ostatecznie Magda zdobyła brąz.

W kategorii do 55 kg rywalizował Jan Bilwin. Zawodnik OKKK kolejno pokonywał przeciwników z Lublina, Radzymina i Przeworska. Dopiero w finale został pokonany przez Szymona Majewskiego z Lipna. Mimo wszystko srebrny medal należy traktować jako sukces.

Zawody zgromadziły 196 zawodników z 58 klubów. Opiekunem ostrowskich zawodników był sensei Radosław Grabowski.

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych odbyły się w sobotę 21 października w Lublinie.