Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Pozostałe

Kolator zwycięzcą IV Łubudu Bowling Cup (zdjęcia, wideo)

Tak silnej obsady w rywalizacji kręglarzy w Łubudu Bowling Cup jeszcze nie było. Do Ostrołęki zjechali utytułowani zawodnicy z Siedlec oraz bardzo mocna ekipa z Ostrowi Mazowieckiej. Pierwszy triumf chcieli z kolei odnieść reprezentanci gospodarzy.

kolator_bowling2_07_11_17

- Cieszymy się bardzo z faktu, że rywalizacja w bowlingu cieszy się coraz większym zainteresowaniem i na kilka dni przed rozpoczęciem zmagań zostały zarezerwowane wszystkie miejsca - podkreśla prezes KS Łubudu Bowling Ostrołęka Przemysław Kowalczyk. - Cieszymy się także z faktu, że poziom rywalizacji na treningach, ale także w zawodach naszych zawodników znacznie się podniósł.

Uczestnicy rywalizacji w IV Łubudu Bowling Cup 2017 o puchar przewodniczącego rady miasta Ostrołęki Jerzego Grabowskiego rozpoczęli zmagania w czterech ośmioosobowych grupach. Z każdej z nich czwórka najlepszych zawodników awansowała do półfinału. Do finału przepustkę wywalczyli z kolei zwycięzcy grup z kolejnego etapu oraz dwie osoby z najlepszymi wynikami.

Najlepszym zawodnikiem zawodów został Wojciech Kolator z Ostrowi Mazowieckiej, który na ostrołęckim torze wykręcił w finale 162 punkty. Drugie miejsce w wielkim finale wywalczył Arkadiusz Dłużniewski z SKB Siedlce - 150 pkt, a na najniższym stopniu podium uplasował się ostrołęczanin Łukasz Połatyński - 146 pkt. W najlepszej szóstce zawodów znaleźli się jeszcze: Piotr Ustaszewski - 141 pkt, Łukasz Rewkowski - 133 pkt i Paweł Staśkiewicz - 101 pkt.

W zawodach nie zabrakło specjalnego wyróżnienia również dla najlepszej zawodniczki, którą została Agnieszka Kulikowska ze zdobyczą 145 pkt w półfinale, które nie dało przepustki do finału. Podczas IV Łubudu Bowling Cup 2017 został ustanowiony nowy rekord toru numer cztery - 181 pkt przez Łukasz Rewkowskiego z Ostrowi Mazowieckiej.

Organizatorzy zaprosili już na kolejną odsłonę imprezy, która została zaplanowana na poniedziałek 4 grudnia.