Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Straż pożarna


Pożar zakładów Schneider (zdjęcia)

Trwa dogaszanie po pożarze zbiornika na olej napędowy na terenie zakładów Schneider w Ostrowi Mazowieckiej. Z budynku ewakuowano około 50 pracowników. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

schneider_pozar

O zdarzenie zapytaliśmy rzecznika prasowego straży pożarnej kpt. Rafała Kamińskiego.

- Pożar zgłoszono około godz. 17.00. Ogniem zajął się zbiornik na olej napędowy znajdujący się na terenie zakładu Schneider. W związku z pożarem zbiornika ogień przeniósł się na dach budynku - zaznacza oficer prasowy ostrowskich strażaków.

Z budynku ewakuowało się około 50 pracowników zakładu. Według wstępnych ustaleń nikomu nic się nie stało.

Jak dodaje kpt. Rafał Kamiński sytuacja jest już opanowana. W tej chwili trwają prace rozbiórkowe i dogaszanie konstrukcji dachu i ścian budynku. Ze względu na wypełnienie pianką poliuretanową blach hali poszukiwane są obecnie wszystkie zarzewia ognia.

Na miejscu pracuje obecnie 14 zastępów straży pożarnej. Działania prowadzone są za pomocą podnośników.

- Działania na miejscu mogą potrwać jeszcze kilka godzin, w tej chwili nic nie zagraża bezpieczeństwu sąsiednich budynków - dodaje kpt. Rafał Kamiński.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies