Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Straż pożarna


Pożar w zakładzie produkcyjnym Schneider. Ogień gasiło 15 zastępów straży (zdjęcia)

Piętnaście zastępów straży pożarnej gasiło pożar w zakładzie produkcyjnym Schneider, do którego doszło w środę 8 listopada. Ogniem objęte były zbiorniki z olejem opałowym oraz część konstrukcji dachu hali produkcyjno-magazynowej.

pozar_schenider1_10_11_17

(Fot. KP PSP w Ostrowi Mazowieckiej)

Jak informuje ostrowska straż pożarna z obiektu samodzielnie ewakuowało się 53 pracowników zakładu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

- Działania straży po dojeździe pierwszych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, wprowadzenia prądów piany w natarciu do wnętrza pomieszczenia oraz oddychaniu pomieszczeń - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej.

Wraz z dojazdem kolejnych zastępów wprowadzono kolejne prądy gaśnicze. Jak dodają strażacy, w celu dotarcia do zarzewi ognia dokonano rozbiórki części konstrukcji pokrycia dachowego oraz korzystano z kamery termowizyjnej.

W działaniach wzięło udział 15 zastępów straży pożarnej, w tym 56 strażaków.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies