Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki


Siedem medali ostrowskich karateków w Józefowie (zdjęcia)

W hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie odbyła się osiemnasta edycja turnieju karate kyokushin o puchar burmistrza Józefowa. W zawodach wzięło udział 267 zawodników z 23 klubów kyokushin.

karate_okkk1_15_11_17

(Fot. archiwum prywatne)

Po raz pierwszy w historii józefowskiego turnieju był to zawody prawdziwie międzynarodowe. W turnieju wystąpiło 29 zawodników z Łotwy i 13 Rosjan.

- Obecność zawodników zza naszej wschodniej granicy bardzo podniosła poziom walk i temperaturę emocji na zawodach - wyjaśnia sensei Radosław Grabowski z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.

Ostrowscy zawodnicy wywalczyli dwa złote puchary w kumite - Julia Skwierczyńska i Natalia Sadlik, dwa srebrne - Maciej Grabowski w kata i Tomasz Parafiński w kumite oraz trzy brązowe w kumite - Zuzanna Pasek , Filip Pasek i Wiktoria Pędzich.

Podobnie jak w latach ubiegłych, walki rozegrano z podziałem na początkujących (pomarańczowe pasy) i zaawansowanych.

- Walki toczyły się według pełnych, japońskich reguł. Nie było ograniczenia siły ciosów i kopnięć, co często zdarza się na europejskich zawodach dla młodzieży - dodaje sensei Grabowski.

Bezpieczeństwo zawodnikom zapewniały ochraniacze oraz sprawna ekipa sędziowska, która szybko reagowała w przypadku różnicy poziomów zawodników. Ekipą ostrowskich zawodników opiekował się sensei Radosław Grabowski, który również sędziował.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai w Józefowie reprezentowali Maciej Grabowski, Malwina Laskowska, Julia Skwierczyńska, Natalia Sadlik, Ewa Pasek, Filip Pasek, Zuzanna Pasek, Kacper Pędzich, Kacper Dzierżanowski, Tomasz Parafiński, Wiktoria Pędzich, Eryk Frączyk, Mateusz Stelmach i Mikołaj Sputo.

Zawody odbyły się w sobotę 4 listopada.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies